Duel s Vřesinou skončil bez branek

MFK Kravaře vs. FC Vřesina 0:0

Nedělní duel mezi celky Kravař a Vřesiny skončil bez branek. Přes soustavný tlak a nekonečné dobývání soupeřovy obranné tvrze se kravařským hráčům nepodařilo vstřelit branku. Dvakrát je zastavila branková konstrukce a dvakrát ve vyložených šancích střelecky pohořeli. Bezbranková remíza je pro domácí zbytečnou ztrátou, za to pro hosty naopak velmi štědrou odměnou.

Domácí Kravaře diktovaly tempo utkání od úvodních minut, ovšem nedokázaly se střelecky prosadit. V úvodní patnáctiminutovce dal o sobě dvakrát vědět záložník Těžký. Jeho první nebezpečný projektil mířil ještě vedle. Za to druhá rána už mířila podstatně lépe, ovšem k jeho radosti a vedení skóre zabránilo břevno. Celá akce vznikla po drzém úniku Nestroje skrz vřesinskou obranu a následném odrazu balónu ze skrumáže. Neuběhlo ani pět minut a vřesinská branková konstrukce se opět rozezvučela. Peterek se ocitl v úniku po luxusní kolmici Baranka, ovšem jeho přízemní střelu zastavila tyč. Hostující Vřesina tentokrát své útočné kvality neukázala a prakticky za celý zápas se nedostala na dostřel brány. Po půlhodině hry rozehráli domácí další útočnou akci. Ta začala u Baranka a pokračovala přes drzou kličku Nestroje, jenž vybídl Tomíčka z pravé strany k zakončení, ovšem jeho střele scházela přesnost. Těsně před pauzou kopaly Kravaře přímý kop po faulu na Těžkého, ale kapitán Barcal protentokrát svou dobrou kopací techniku neukázal.

I druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Domácí i nadále dobývali tvrz hostující obrany, ale ta s vypětím všech sil odolávala. Po hodině hry se Vřesina konečně dopracovala i k první střele na bránu, jmenovitě Strohalm, ale brankář Maňák  zůstal v pozoru. Nedlouho poté se v další střelecké pozici ocitl Peterek, ale domácímu útočníkovi to tam zatím příliš nepadá. Nedlouho po něm vyhořel na hostujícím brankáři i Baranek, který se snažil pálil do protipohybu. Tentýž hráč pak nedokázal zužitkovat centr Schreiera, nutno však poznamenat, že se mu balón svezl na paty a zakončení už bylo pro něj obtížné. V samém závěru přežila Vřesina doslova klinickou smrt. Dvě stoprocentní tutovky nedokázaly Kravaře přetavit v tížený gól a tím si připsat potřebné vítězství. Nejprve trestuhodně zahodil ideální centr Tesaříka hlavičkující Tomíček, aby následně zazdil svou příležitost stát se hrdinou zápasu Nestroj, který ve vyložené šanci pohořel. Pro domácí tým to byl prostě den blbec. Mizérie v koncovce, ale i smůla zapříčinily, že doma Kravaře ztratily dva body, zatímco hosté z ničeho vytěžili nezasloužený bod. Ale i tak vypadá někdy fotbalová logika.

Rozhodčí:  René Seidler.  Poločas:  0:0.  Diváků:  325.

.

Ostatní výsledky 7. kola:

Stará Bělá – Darkovičky  1:3,  Ludgeřovice – Chlebičov  3:3,  Slavkov – Štěpánkovice  0:3,  Mokré Lazce – Hradec nad Mor.  6:0,  Slovan Ostrava – Malé Hoštice  0:0,  Bolatice – Jakubčovice  2:4.

Updated: 27/09/2020 — 18:41