Velké prajzské derby ovládly Kravaře

MFK Kravaře  –  TJ Sokol Kobeřice     3:2   (2:2)

Fotbalisté Kravař hostili v nedělním šlágru soupeře z nedalekých Kobeřic. Atraktivní derby dvou prajzských rivalů nabídl zajímavý fotbal a pět branek k tomu. Kobeřice sice v zápase dvakrát vedly, avšak výhru nakonec udolala domácí jedenáctka.

Byl to zápas dvou odlišných poločasů. Zatímco v tom prvním a potažmo ještě na počátku druhého dominovaly Kobeřice, byly to nakonec Kravaře, kdo následně převzal otěže zápasu do svých rukou a slavil tříbodové vítězství. Ale hezky po pořádku. Od úvodních minut byla na hřišti vidět herní vyzrálost a současná pohoda kobeřické jedenáctky, která si vytvořila menší souvislý tlak. Ten mohl být již v 6. minutě korunován vedoucí brankou, jenže střílející Šimeček narazil na rukavice připraveného brankáře Hladkého. Tentýž hráč se na konci 11. minuty ocitl v šestnáctce nikým nehlídaný a po přesném centru spoluhráče už na Hladkého vyzrát dokázal. Dlouho se z vedení neradoval. Po přesném pasu Nestroje se do úniku a následného zakončení pod padajícím brankářem prodral Koneczný a vyrovnal stav zápasu. Nicméně ani jeho radost netrvala dlouho. Nedůrazu v zadních řadách Kravař využil hostující Kryštof, který se prokličkoval mezi protihráči a z hranice vápna a poměrného úhlu zaskočil Hladkého. Kobeřice tak opět vedly. Po půlhodině hry mohl jejich jednobrankové vedení navýšit opět Kryštof, avšak místo balónu skončil v síti on sám. A tak udeřili na druhé straně opět domácí hráči ve žlutém. Na časomíře běžela 35. minuta, když se po skrumáži ve vápně odrazil balón mimo šestnáctku a doputoval k Lehnertovi, mladý obránce se snažil spíše odcentrovat na někoho ze spoluhráčů, namísto toho jeho balón zaplaval a skončil za zády hostujícího gólmana. Rázem tak byl stav srovnaný na 2:2. Kobeřice byly i nadále více na balónu. Na konci první půle strhnul pozornost na sebe Hladký, když předvedl skvělý zákrok po střele Jakuba Janíka. Domácí jedenáctka do té doby prakticky nic nevymyslela, kromě dvou výše popsaných gólových akcí, z kterých vytěžila maximum. U Kobeřic v letošní sezóně naopak platí pravidlo, že se na góly nesmírně nadřou a než nějakou šanci využijí, dokážou ještě dříve několik dalších spálit. Tak nějak to platilo i v nedělním derby. I proto byl nerozhodný stav po poločase pro Kravaře milosrdný.

Herní převaha Kobeřic trvala ještě pár minut po výměně stran, avšak posléze jim došel dech. Byla to naopak kravařská ekipa, kdo převzal hlavní iniciativu na své kopačky. Po necelé hodině hlavičkoval k tyči Hanus, ale brankář hostů zůstal pozorný. V 63. minutě se po přihrávkách Koneczného a Hanuse ocitl v protiútoku Peterek, který vyzrál nejen na protihráče, ale i vyběhnuvšího brankáře Štencela a střelou do odkryté brány poslal Kravaře poprvé do vedení. Tato branka hosty srazila do kolen. V dalším průběhu zápasu už soupeřovu bránu neohrozili. Namísto potlesků od svých fanoušků za další pěkné akce sklízeli častěji žluté karty z rukou rozhodčího. Tak jako Robin Wirth, který v 73. minutě uviděl žlutý kartónek už podruhé a musel předčasně pod sprchy. Kravaře se snažily z přesilovky vytěžit pojistku. Ta mohla přijít ihned vzápětí, když zkoušel pozornost brankáře Koneczný, Štencel si poradil. V 78. minutě si Kravaře vypracovaly další příležitost, když zahrávaly přímý kop, jenže po ukázkovém centru do šestnáctky zakončoval Hanus pouze do břevna. V 84. minutě využili přečíslení Peterek s Nestrojem, prvně jmenovaný krásnou patičkou vybídl druhého k zakončení, byl však nedovoleně zastaven, z čehož rezonovala penalta. K té se postavil nejzkušenější hráč na hřišti. Hanus však svou pověst kanonýra nepotvrdil a zakončoval pouze do tyče. Díky tomu bylo zaděláno na drama až do konce zápasu. Kravaře si ale náskok pohlídaly. Po konečném hvizdu tak vypukla opravdová radost v domácích ochozech. Hostující fanoušci, ale i hráči, byli naopak zdrceni. Tato prohra je bude zajisté ještě dlouho mrzet. Kobeřicím i tak patří uznání. Ze všech dosavadních manšaftů, které na podzim do Kravař zavítaly, byly jednoznačně nejkvalitnějším soupeřem. Nabité nedělní derby sledovala necelá pětistovka platících diváků, avšak s volně příchozími ženami a dětmi byl počet přítomných ještě o něco vyšší.

Branky:   15.  Koneczný,  35.  Lehnert,  63.  Peterek  –  11.  Šimeček,  22. Kryštof.

ČK:  73. Robin Wirth (Kob.)

Diváků:  470.   Poločas:  2:2.   Rozhodčí:  Šafrán.

Další výsledky 1. kola:

Slavkov – Mokré Lazce  3:1,  Vítkov – Krásné Loučky  5:2,  Hlubina – Chlebičov  3:0,  Oldřišov – Velké Heraltice  3:1,  Ludgeřovice – Bolatice  2:4,  Darkovičky – Jakubčovice  2:1.

Updated: 06/11/2017 — 00:37