Stoper Barcal vystřílel Kravařím výhru

MFK Kravaře  –  TJ Vítkov     2:0   (1:0)

Kravaře si po minulém kolapsu potřebovaly udobřit své fanoušky. Proti poslednímu celku z Vítkova se tudíž očekávala jedině výhra. K té nasměroval svůj tým kapitán Barcal, který si z pozice stopera otevřel gólovou střelnici. Jeho dvě přesné trefy přiřkly Kravařím povinné tři body.

Úvodní desetiminutovka nabídla zajímavou podívanou se spoustou šancí a také rychlým gólem domácích Kravař. Sotva se hostující brankář stačil procvičit, už musel brzy lovit míč ze své sítě. Na časomíře běžela teprve třetí minuta, když se do rohovém kopu opřel do balónu domácí kapitán Barcal a otevřel účet nedělního klání. Hned vzápětí mohl z výhodné pozice navýšit skóre jeho spoluhráč Nestroj, jeho pokus se však mezi tyče nevlezl. Hosté se nepoložili. Ihned po rozehrávce založili útočnou akci, z které vyplynul sólový únik Minaříka, který svou střelou po zemi orazítkoval pravou tyč Kurkovy brány. Po této akci se následně fotbal jakoby vytratil a upadl do nepohledné letargie. O jediný rozruch se akorát postarali dotírající Peterek  a vyběhnuvší brankář Vítkova. Souboj skončil ostřejším střetem, z kterého si oba přivodili jistá zranění. První jmenovaný musel kvůli zranění kolena předčasně střídat.

Druhý poločas naštěstí přinesl oživení. Trenér domácích nejspíš provedl o přestávce důkladnou promluvu a ta na jeho svěřence zabrala. Ve druhé půli působily Kravaře mnohem kompaktněji, přibylo i více sebevědomí do finální fáze. Díky tomu si domácí papírový Favorit vypracoval několik slibných příležitostí k zakončení. Nejprve nebezpečně pálil v dvaceti metrů navrátilec v sestavě Koneczný, o pár minut později mohl navýšit skóre Pavelek, svou individuální akci ovšem zakončil pouze střelou do tyče. Kravaře to naštěstí dlouho mrzet nemuselo. Po hodině hry se opět ukázaly útočné choutky kapitána Barcala, který si z hostujících hráčů udělal dobrý den a po nádherné individuální akci a přesné přízemní střele zdvojnásobil svůj střelecký účet. Jeho branka přinesla uklidnění na kopačky Kravař. O pár minut později mohl Vítkov inkasovat potřetí, když se ani nadvakrát neprosadil Heger a posléze ani Těžký, který si hezky pohrával s hostujícím strážcem svatyně, ale balón do brány uklidit nedokázal. Hosté se ve zbytku utkání propracovali už jen ke střela Chrena, tu však dokázal Kurka vytlačit na roh. Vzápětí si ještě snažili vymodlit faul v pokutovém území, na své si ovšem nepřišli. Vítkovským tak nezbylo nic jiného, než opět odejít do šaten se sklopenou hlavou a tušením, že letošní záchrana se jim pomalu a jistě vzdaluje.

Branky:   3. a 62. Barcal

Diváků:   300.  Poločas:  1:0.   Rozhodčí:  Martin Šafrán.

Další výsledky 21. kola:

Mokré Lazce – Jakubčovice  2:1,  Velké Heraltice – Darkovičky  3:1,  Slavkov – Hlubina  1:2,

Kobeřice – Bolatice  1:2,  Oldřišov – Ludgeřovice  0:2,  Chlebičov – Krásné Loučky  2:1.