Skvělý výsledek na úvod sezóny

TJ Ludgeřovice – MFK Kravaře    1:3  (0:0)

Lepší start do nové sezóny si naše mužstvo nemohlo přát. Na půdě nebezpečných Ludgeřovic vybojovalo cenné tři body a přehrálo tak jednoho ze svých největších konkurentů v lize. O vítězství rozhodla pasáž po hodině hry, kdy Kravaře během pěti minut zasadily ludgeřovickému protivníkovi tři rány krátce po sobě.

[sobota 14.8.2021]

Hned úvodní kolo nového soutěžního ročníku nabídlo zajímavý duel mezi dvěma papírovými aspiranty na postup. Hostitelský tým Ludgeřovic hodlal využít výhody domácího prostředí, na kterém se mu pravidelně daří, proti Kravařím to navíc platí dvojnásob. Úvodní pasáž také podle toho vypadala. Do zápasu vstoupily o něco aktivněji Ludgeřovice. V 6. minutě mohl domácí šutér David Zbořil využít špatné komunikace mezi stoperem Barcalem a brankářem Hudečkem, ovšem se střelou nenaložil zrovna nejlépe. Obdobně si vedl o několik minut později i jeho spoluhráč Polášek. Kravaře se zpočátku nemohly vůbec prosadit do šance. Ta přišla až ve 20. minutě, kdy po faulu domácího beka zahrával Schreier přímý kop, míč se přes Barcala dostal k zakončujícímu Barankovi, ten však v nadějné příležitosti mířil pouze nad bránu. Klíčový okamžik přinesla 26. minuta. Domácí Pěntka vybízel k úniku rychlonohého Davida Zbořila, který se snažil prodrat k míči, blíže k balónu měl však brankář Kravař. Jenže místo poklidného odehrání míče do bezpečí Hudeček svého protivníka sestřelil a za to musela následovat penalta. Tu ovšem Nagy neproměnil, protože kravařský brankář složil reparát za svůj předešlý faul. Nedlouho poté se mohli domácí řítit ve třech proti jednomu, ale Heger se ukázal jako zkušený mazák a nachytal soupeře v ofsajdové pasti. Kravaře si vypracovaly největší šanci až těsně před poločasovým hvizdem. Po šikovných kličkách se do finálního zakončení prodral Pavelek, ovšem jeho rána pouze vyprášila rukavice připraveného brankáře Hájka.

Druhá půle byla zpočátku dost opatrná, oběma týmům chyběl větší klid na kopačkách, scházela přesnost v rozehrávce. V 58. minutě se naskytla další příležitost k úniku rychlonohému Zbořilovi, který opět vyšel střelecky naprázdno. Namísto toho měl domácí sniper obrovskou smůlu, protože se při zakončení nešťastně zranil a musel být posléze odnesen na nosítkách. Od té chvíle jakoby Ludgeřovice nevěděly, co mají hrát. Po hodině hry navíc přišla pětiminutová pasáž, na kterou budou chtít jejich hráči co nejrychleji zapomenout. Po delší době se Kravaře zase osmělily k útočení a hned to přineslo své ovoce. Ve své první slibné šanci se ocitl Těžký, ale napoprvé proti Hájkovi ještě neuspěl. Následně však Baranek s Pavelkem rozebrali domácí obranu a druhý jmenovaný vybídl k zakončení opět Těžkého, který již zachoval pevné nervy a střelou k tyči otevřel skóre – 0:1. Domácí se nestačili ani vzpamatovat a přišla další pohroma. Po faulu domácího hráče zahrával Schreier přímý kop a přesným centrem našel snadno skórujícího Baranka – 0:2. Aby toho nebylo málo, přišel vzápětí třetí hřebík do ludgeřovické rakve. Nedůrazná obrana umožnila Pavelkovi, aby se opět prosadil v souboji s protihráčem a následně namazal úspěšnému střelci Peterkovi – 0:3. Takový průběh snad nečekal ani ten největší kravařský optimista. Přesto Ludgeřovickým ještě vysvitla jiskřička naděje. Po jednom protiútoku zapískal hlavní arbitr spornou malou domů. Z následné rozehrávky propálil domácí matador Pěntka kravařskou zeď, čímž prolomil střelecké prokletí. V závěrečné desetiminutovce mohli hosté své vedení ještě pojistit, ale střelecké pokusy Baranka a Těžkého si již cestu do sítě nenašly. I tak mohla po závěrečném hvizdu propuknout kravařská radost. Šlágr kola totiž skončil výhrou svěřenců trenérů Štěpána a Hladkého. Pro Kravaře to nebyla jen cenná výhra v podobě tří bodů, ale i zdolání prokletí ludgeřovické nedobytné tvrze. V předešlých pěti letech odsud Kravaře nikdy neodjely jako vítěz, to se povedlo až minulou sobotu.

Branky:  71. Pěntka  –  62. Těžký,  65. Baranek,  66. Peterek.  Rozhodčí:  Roman Moravec.  Poločas:  0:0.  Diváků:  150.

Sestava Kravař:  Hudeček – Heger, Ferenz, Barcal, Schreier (74. Bitomský) – Kryštof, Nestroj (82. Hrbáč), Baranek, Těžký (90. Glabazňa), Pavelek – Peterek (82. Kupka P.).  Další náhradníci:  Kurka, Benna, Ohřál.

Další výsledky 1. odehraného kola:

Darkovičky – Hradec nad Mor.  3:1,  Zlatníky – Kozmice  1:1,  Mokré Lazce – Bolatice  2:3,  Štěpánkovice – Stará Bělá  1:2,  Malé Hoštice – Slovan Ostrava  1:1,  Vřesina – Chlebičov  2:1.

Updated: 17/08/2021 — 02:24