Schreier v nastavení odvrátil ostudu

MFK Kravaře – Sokol Velké Heraltice   1:1

Kravařská loď se pomalu a jistě potápí ke dnu. Vyplout z krize se ji nepodařilo ani proti poslednímu celku z Velkých Heraltic. Papírové předpoklady se nenaplnily a vidina povinných tří bodů se rozplynula hned v úvodních minutách. Od blamáže nás zachránila až trefa Michala Schreiera v samotném nastavení zápasu.

Ačkoliv musela domácí lavička počítat s několika absencemi klíčových opor, o papírovém favoritovi bylo předem jasno. Tohle měl být zápas, ve kterém celek Kravař naplno zaboduje a odrazí se konečně ode dna. Namísto toho však přišla už ve 2. minutě komplikace. Heraltický Košárek vystihl nepřesnou rozehrávku domácích, chytrým dloubáčkem vybídl k zakončení Kociána a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Vyrovnat skóre se pak pokoušeli Šrom s Peterkem, leč oba bez úspěchu. Po půlhodině zkoušel vyzrát na hostujícího brankáře Šmajstrlu mladíček Glabazňa, ovšem jeho přízemní pokus skončil jen na nohou heraltického obra. O několik desítek vteřin později se mohlo potvrdit pravidlo „nedáš-dostaneš“. Heraltický Miroslav Rolný se s balónem nepáral a z dobrých pětadvaceti metrů vyslal nebezpečnou jedovku, která prosvištěla jen pár centimetrů nad břevnem Kůrkovy brány. Přestože hra Kravař nebyla příliš k pokoukání, nelze říci, že by si domácí celek nevytvářel slibné šance. Díky sérii heraltických chyb či špatných rozehrávek se dvě takové urodily ještě před odchodem do šatny. V té první se Pavelek vydal z vlastní poloviny na krásné sólo přes celé hřiště, aby připravil nadějnou pozici pro Šroma. Ten však pověst kanonýra nepotvrdil a pouze oprášil gólmanovy rukavice. Do poločasového hvizdu stačil zahodit ještě jednu šanci, když po rohovém kopu nedokázal usměrnit hlavičku mezi tři tyče, ale mířil jenom nad břevno.

Ve druhém poločase se hra domácích přeci jen zlepšila. Hrálo se víceméně na jednu bránu, ale koncovka byla i nadále mizerná. V 50. minutě se po drzém průniku ve vápně osmělil ke střele opět Šrom, obr Šmajstrla byl však pozorný. Nedlouho na to se Kravařím nabízela ideální příležitost na vyrovnání. Po nepřesné rozehrávce Heraltic se do úniku dva na jednoho dostali Šrom s Glabazňou, ovšem prvně jmenovaný naložil s přihrávkou velmi lajdácky a z akce sešlo. Hosté se připomněli po necelé hodině hry. A měli i dost smůly, protože Košárek napálil z přímého kopu levou tyč. Navýšit skóre poté nedokázal ani střídající Čunta. Posléze přišly na řadu opět kravařské šance. Prolomit střelecké prokletí mohli Heger a Těžký, ale ani těm nebylo přáno. Tlak domácích gradoval v 83. minutě. Šrom mohl konečně odčarovat záhadu své střelecké impotence. Poté, co mu Glabazňa připravil šanci jako na zlatém podnose, trestuhodně přestřelil naprosto odkrytou bránu. Zoufalost domácích hráčů stejně jako diváků vyvrcholila v poslední minutě řádné hrací doby. Po standartce se balón sklouzl na hlavičku Peterka, který orazítkoval břevno a následná dorážka spoluhráče mířila vysoko nad úroveň horní tyče. Když už to vypadalo, že zápas skončí ostudnou porážkou Kravař, dostalo se zadostiučinění v podobě vyrovnání. Přesně v poslední minutě nastavení se ve vápně uvolnil Schreier a tvrdou ránou do šibenice zachránil svůj tým od pohromy. Případná porážka by totiž pro jeho tým znamenala už značnou komplikaci. A proto, zaplať pánbůh alespoň za ten bod.

Branky:   90+4. Schreier  –  2. Kocián.
Poločas:  0:1.   Rozhodčí:   Roman Moravec.   Diváků:  250.

.

Ostatní výsledky 18.kola:

Darkovičky – Fulnek  0:3,  Chlebičov – Bolatice  0:0,  Mokré Lazce – Kobeřice  1:3,  Ludgeřovice – Jakubčovice  0:3,  Vřesina – Štěpánkovice  2:2.

Updated: 30/04/2019 — 00:56