S Hlubinou jsme hráli nerozhodně

TJ Unie Hlubina – MFK Kravaře     2:2   (1:2)

Svěřenci trenéra Štěpána odehráli v sobotu těžký zápas na půdě ostravské Hlubiny. Proti dosavadnímu lídrovi tabulky sehrály Kravaře vyrovnanou partii. V utkání se nadvakrát dostaly do vedení, ale domácí hráči dokázali pokaždé srovnat skóre.

Už samotný úvod střetnutí naznačil, že se diváci mohou těšit na kvalitní útočný fotbal. Přeci jen proti sobě nastoupily dva pravidelně skórující manšafty. Jako první mohli skórovat hosté, pokusy Hanuse a Barcala však skončily bez úspěchu. Vzápětí svůj um předvedli i Ostravané, když po pěkné akci pálil do tyče Starý. Vzápětí přišel zákonitý trest o nedáš dostaneš. Barcal rychle rozehrál balón na druhou polovinu hřiště, našel přesnou nahrávkou po straně uběhnuvšího Pavelka, který se zbavil tří protihráčů a překvapivou střelou k tyči otevřel účet zápasu. Domácí se nezalekli a snažili ihned na to odpovědět. V průběhu dalších minut si vypracovali dvě slibné šance, tu druhou po střele Krčmaříka opět zastavila branková konstrukce. Kravaře mohly navýšit skóre po technickém pokusu Skoumala, obrana si však poradila odvrácením na roh. Po půlhodině se střelec úvodní branky dopustil ostřejšího faulu těsně před šestnáctkou. Z následného přímého kopu vytěžili domácí vyrovnání, když si na odražený balón naskočil Krčmařík a hlavičkou na vzdálenější tyč rozvlnit síť za Hladkým. Dlouho však nerozhodný stav nevydržel. Ve 35. minutě rozehrál rohový kop Skoumal, balón se po přihrávce Hanuse dostal k Barcalovi, který následně propálil vše, co mu stálo v cestě.

Do druhé půle vstoupila aktivněji domácí Hlubina. Ta si hned po pár minutách připravila dvě slibné šance, avšak v obou případech narazila na dobře připraveného brankáře Hladkého. Hosté mohli kontrovat a navýšit skóre po akci Hanuse, elitnímu střelci však scházela větší přesnost v zakončení. Po hodině hry se ozvala opět Hlubina, Krčmařík ale nestačil dobře seřídit mířidla. Úspěšný byl až o několik minut později. Na časomíře svítila 75. minuta, když si zmíněný hráč přesně naběhl na centr spoluhráče a svým druhým gólem hlavou na vzdálenější tyč vyrovnal stav na 2:2. O pár minut později mohl navíc zkompletovat hattrick, napotřetí se už však neradoval. Tlak domácích zastavilo zbytečné vyloučení Schmutze. Početní převahu mohli kravařští využít ve svůj prospěch, když si v samém závěru po přečíslení vypracoval nadějnou šanci Peterek, jeho projektil skončil těsně nad. Šlágr kola tak skončil vcelku spravedlivou remízou, byť Hlubina působila ve druhé půli přeci jen fotbalověji. Kravaře sice v zápase dvakrát vedly a na konci dokonce sahaly po vítězství, avšak po průběhu hry musely být s bodem spokojeny.

Branky:  30. a 75. Krčmařík  –  9. Pavelek,  35. Barcal.

ČK:   81. Schmutz (H.)

Diváků:   100.   Poločas:  1:2.   Rozhodčí:  Dytková.

Další zápasy 10. kola:

Ludgeřovice – Kobeřice  4:4,  Bolatice – Mokré Lazce  3:3,  Jakubčovice – Krásné Loučky  1:1,  Slavkov – Oldřišov  3:1,  Vítkov – Velké Heraltice  4:3,  Darkovičky – Chlebičov  1:1.

Updated: 10/10/2017 — 00:41