Prestižní derby ovládly Kravaře

SK Viktorie Chlebičov – MFK Kravaře     2:4

Šlágr kola a zápas o šest bodů se odehrál v sobotu v Chlebičově, kam zavítaly vedoucí Kravaře. Utkání nabídlo atraktivní podívanou, ale i spoustu branek a dobrou diváckou kulisu. Z výhry se nakonec radovalo mužstvo Kravař, které upevnilo své vedení v tabulce.

Ambiciózní celek Chlebičova si v minulém kole poradil s dobře rozjetými Ludgeřovicemi, které na jejich hřišti porazil rozdílem třídy. Nyní hodlal rovněž zastavit lavinu dalšího mužstva z popředí, a sice porazit v prestižním derby nedaleké Kravaře. Naplnit tyto cíle se snažili domácí hned v úvodní desetiminutovce, kdy si vypracovali menší tlak. První střelecký pokus Matyáška brankou ještě nevyzněl, ale na konci 10. minuty se už domácí radovali. Starý načechral přesný centr na hlavičku Boháče, který zamířil k pravé tyči a rozvlnil síť za Moslerem – 1:0. Hosty z Kravař však branka nepoložila, ba spíše naopak vyburcovala ke hře dopředu. Dobývání chlebičovské brány brzy přineslo tížené ovoce. Střelecký pokus Glabasnii ještě domácí obr Majewski zablokoval. O něco později se už hosté radovali, když krásnou ránou z voleje přímo pod břevno vyrovnal šikovný Nestroj – 1:1. I v dalším průběhu se hrál atraktivní fotbal. Na straně domácích se snažil zahrozit Marek, na protější straně Těžký a mladíček Kryštof, leč všechny pokusy vážnější ohrožení klecí nepřinesly. Svůj nadějný únik nezužitkoval v gól ani Heger, ale i tak odcházel se spoluhráči do šaten spokojenější. Jeho parťák Těžký totiž zakončil pohlednou akci na jeden dotek přesnou střelou pod padajícím Josefusem – 1:2.

Hostující špílmachr Těžký mohl v samém úvodu druhé půle pojistit vedení Kravař. Po přesném pasu Schreiera pelášil zcela sám na domácího brankáře, leč propálil jej nedokázal. Chlebičov se pak připomněl ránou Matyáška, jenže Moslerovy rukavice byly připraveny. Domácí tým slavil až z následné akce. Rohový kop Kužela se svezl až ke kopačce Boháče a ten svou druhou trefou v zápase vyrovnal na 2:2. Zápasu nechybělo téměř nic. Kromě branek se začalo na hřišti i přiostřovat a žlutit. Po jednom z faulů domácích kopaly Kravaře v 70. minutě přímý kop. K tomu se postavil Těžký a krásnou ránou do šibenice rozjásal početnou kulisu kravařských fanoušků – 2:3. Chlebičovské tato branka rozhodila, na hřišti začaly více třímat emoce, což v 80. minutě neunesl Kužel, který se během pár vteřin nechal vyloučit za nadávky na rozhodčího. Domácí pak už hráli vabank a hosté čekali na brejky. Jeden takový se nakonec i ujal. Po úniku Nestroje se balón dostal na kopačku Patrika Kupky, který si všiml daleko vyběhnuvšího brankáře a chytrým lobem pojistil výhru Kravař na 2:4. Závěr zápasu si už hosté zkušeně pohlídali a mohli tak slavit cennou výhru nad svým konkurentem.

Branky:     10. a 57. Boháč  –  18. Nestroj, 45. a 70. Těžký, 85. Kupka P.
Poločas:    1:2.   Rozhodčí:  Filip Šabacký.  Diváků:  290.

.

Ostatní výsledky 10. kola:

Jakubčovice – Ludgeřovice  2:3,  Mokré Lazce – Stará Bělá  5:0,  Malé Hoštice – Hradec nad Moravicí  5:1,  Vřesina – Bolatice  4:1,  Darkovičky – Slovan Ostrava  2:0, Štěpánkovice – Slavkov  1:2.

Updated: 14/10/2019 — 09:52