O výhře Kravař rozhodla penalta

MFK Kravaře – FK Stará Bělá   2:1  (1:1)

Šlágr devátého kola mezi prvními dvěma celky tabulky skončil výhrou pro Kravaře. Zajímavý souboj nabídl nejen atraktivní fotbal s početnou diváckou kulisou, ale i emoce na hřišti či v hledišti. O tu se postarala dost přísná penalta v nastaveném čase, díky které lídr z Kravař rozhodl utkání a připsal si veledůležité tři body do tabulky.

[neděle 10.10.2021]

Úvodní minuty byly z obou stran poměrně opatrné, na hráčích byl cítit respekt ze svých soupeřů. Přesto se v 5. minutě naskytla pro hostujícího kanonýra Vidiševského dobrá příležitost k zakončení, leč jeho střela pouze prosvištěla kolem pravé tyče. Domácí Kravaře se osmělily až po čtvrthodince, kdy podnikly pěknou akci. Stoper Barcal si udělal malou exkurzi do předních řad a přesným centrem vybízel ke střele Kryštofa, ten však mířil pouze nad břevno. O několik minut později dával o sobě nejvíce vědět domácí Glabazňa. Nejprve mohl využít chyby v rozehrávce a pádit si to na bránu, ale v akci ho zastavil žlutý faul Vidiševského. Následně po výkopu Hudečka se už mladý útočník do zakončení propracoval, leč byl dost v úhlu a jeho ránu si Preisner v klidu pohlídal. Skóre mohl vzápětí otevřít Barcal z přímého kopu, ovšem ani jeho střela neměla gólové parametry. Domácí kapitán Barcal odehrál povedený zápas. Po půlhodině hry se ocitl v dobré střelecké pozici, namísto tradiční hlavy použil k zakončení koleno a šikovně přehodil vybíhajícího Preisnera, jenže proti stála dobře postavená tyč. Hostující brankář si následně poradil i s hlavičkujím Barankem a vytěsnil jeho pokus na roh. Kravaře působily v první půli aktivněji a zasloužily si branku, ale hostující obrana pracovala velmi spolehlivě. Ostravané trpělivě čekali na svou příležitost a ke konci poločasu se dočkali. Domácí obrana propadla a k rychlému kontru zavelel Dziža, kterého v šestnáctce fauloval Hudeček, načež následoval pokutový kop. Sám faulovaný jej proměnil a poslal Starou Bělou do vedení 0:1. Jenže ostravský celek se dlouho z vedení neradoval. Kravaře přišly s bleskovou odpovědí, když si na roh Kryštofa naskočil Barcal a střelou nadvakrát korunoval svůj dobrý výkon vyrovnávací trefou na 1:1. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá půle už tolik fotbalových šancí nepřinesla. Hra byla mnohem opatrnější a často se kouskovala. Místo pohledných akcí přicházely časté fauly a emoce. Bylo vidět, že nikdo nechce udělat chybu, protože šlo v zápase o hodně. První pohlednější akce se diváci dočkali až v 60. minutě, kdy rychlonohý Glabazňa obelstil hostující obranu a zkoušel to přízemní střelou na zadní tyč, ale bez úspěchu. Šikovného domácího útočníka postihlo o několik minut později zranění a musel ze zápasu odstoupit. Bohužel to vypadá na vážnější zranění a v nejbližších týdnech se budou muset trenéři obejít bez jeho pomoci, což bude citelná ztráta. V 74. minutě se dopustil minely domácí Ferenz, který nabídl protiútok Petríkovi, ale brankář Hudeček uhasil požár povedeným zákrokem. Stará Bělá se v 80. minutě propracovala ke střele Juráska, ten ovšem pálil hodně nepřesně. Kravaře se snažily zahrozit ze standartek jako v případě přímého kopu Baranka, ale ani on nedokázal propálit obranný val Ostravanů. V 86. minutě pláchl po levé straně Pavelek a prodíral se do šestnáctky, leč byl zastaven. Domácí se dožadovali penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Ta zaúřadovala až v nastaveném čase. Po rohovém kopu uviděl sudí Banor ve vápně údajné držení na Peterka, po kterém zapískal dost přísnou penaltu. Tu s ledovým klidem proměnil Baranek, specialista na tuto disciplínu, a rozhýřil obrovské emoce na hřišti. Na domácí straně propukl gejzír radosti, hosté se pochopitelně cítili ukřivděni. Jejich obránce Wendtner neudržel nervy na uzdě a nesportovním faulem si vysloužil trest v podobě červené karty. Zbylé minuty nastavení si už domácí tým pohlídal a udržel veledůležité vítězství. Po závěrečném hvizdu to slovně jiskřilo i na tribunách, ale na konečném výsledku už to nic změnit nemohlo.

Branky:  45. Barcal,  90+2. Baranek (penalta) – 43. Dziža (penalta).  Rozhodčí:  Vojtěch Banot.  Poločas:  1:1.  Diváků:  340.

Sestava Kravař:  Hudeček – Ferenz, Barcal, Bitomský, Pavelek – Kryštof (79. Peterek), Baranek, Těžký, Nestroj, Heger – Glabazňa (76. Tomíček V.). Další náhradníci:  Kurka, Benna, Kupka L., Schreier, Ohřál.