Na úvod porážka v Chlebičově

SK Viktorie Chlebičov – MFK Kravaře   2:0  (1:0)

Úvodní zápas nové sezóny Kravařím nevyšel. Na půdu nedalekého Chlebičova zajížděly s ambicemi bodovat, avšak neproměňování slibných příležitostí zapříčinilo, že vyšly střelecky i bodově naprázdno. Před svým houževnatým soupeřem se tak musely pouze sklonit.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně. Hned po pár minutách vyzkoušeli pozornost hostujícího brankáře Maňáka, ten však napoprvé odolal. Na konci první čtvrthodinky rozehrály Kravaře nový útok na domácí bránu, avšak na půli hřiště se dopustily osudové chyby, z té vyústil protiútok domácích, který dokázal úspěšně potrestat exkravařský Kužel – 1:0. Hosté však nesložili zbraně a dál srdnatě bojovali. Jednu z dobrých příležitostí na vyrovnání si připravil špílmachr Hanus, jenže o svých střeleckých kvalitách tentokrát nepřesvědčil. Podobně bez úspěchu si počínal o pár minut později Heger.

Druhou půli načli lépe opět domácí, kteří si po pár vteřinách na hřišti vypracovali slibnou příležitost na navýšení skóre, tu však ve svůj prospěch nevyužili. Na druhé straně mohl odpovědět kravařský kapitán Koneczný, jenže v nadějné příležitosti pohořel. Vyrovnat se poté nepodařilo ani Hegerovi, jehož střela postrádala větší přesnost i razanci. Po více než hodině hry vzplanuly na hřišti emoce, konkrétně po situaci, kdy se hosté zlobili na rozhodčí za neodpískaný faul v pokutovém území. Chlebičovští se dopředu zas tak často nehrnuli, avšak fotbal hrát rozhodně nepřestali. Díky trpělivosti si i oni dokázali vypracovat jednu slibnou příležitost, kterou narozdíl oproti soupeřům dokázali tvrdě potrestat. Na časomíře běžela 70. minuta, když si domácí Radek naběhl na krásný centr svého spoluhráče a nechytatelnou hlavičkou navýšil skóre na 2:0 pro svůj tým. Poslední slibnou šanci hostů dokázal domácí strážce svatyně bez problémů odrazit do bezpečí. Body tak zůstaly doma v Chlebičově.

Branky:   15. Kužel,  70. Radek.   Rozhodčí:  Krištof.   Poločas:  1:0.   Diváků:  230.

Další výsledky 1. kola:

Jakubčovice – Velké Heraltice  2:2,  Krásné Loučky – Slavkov  1:0,  Bolatice – Vítkov  7:0,  Mokré Lazce – Hlubina  1:3,  Darkovičky – Ludgeřovice  1:1.  Zápas Kobeřice – Oldřišov se hraje až na konci září.

Updated: 18/08/2017 — 00:12