Kravaře zvládly úvodní zápas sezóny

1.mistrovský zápas  –  neděle 14.8.2022  –  Moravskoslezská I.A třída – skupina A

SK Meteor Strahovice vs. MFK Kravaře     3:5   (2:4)

.
Strahovice jsou dalším nováčkem letošní I.A třídy, kam se vrátily po třinácti letech. A hned na úvod zakusily atmosféru skvělého derby proti Kravařím, které přilákalo do ochozů více než čtyři stovky platících diváků. Prajzské derby nakonec ovládly Kravaře, které potvrdily roli favorita.

Zápas nabídl dobrý fotbal, ve kterém útoky dominovaly nad obranami. Kravaře vstoupily do utkání aktivně a šly brzy do vedení. Po pěkné kombinační hře se na kraji vápna prosadil v souboji Ohřál a střelou na vzdálenější tyč hezky obstřelil gólmana Nevřelu – 0:1. Neuběhlo ani pět minut a Strahovice musely dotahovat dvoubrankové manko. Po další pěkné kombinační akci, která počala rychlým kontrem Těžkého se balón přes Ohřála dostal na kopačky Baranka, který si v koncovce počínal mazácky a navýšil vedení Kravař na 0:2. Domácí ovšem přispěchali s rychlou odpovědí. Kravařská obrana nechala vyniknout individuální schopnosti Pekárka, který po pěkném sólovém nájezdu snížil na 1:2. Po půlhodině hry si Kravaře vzaly zpět své dvoubrankové vedení, když domácí bek fauloval v šestnáctce Baranka. Za tento prohřešek nařídil sudí Robenek pokutový kop, který s přehledem proměnil sám faulovaný Baranek – 1:3. Ale i tentokrát Strahovice zareagovaly velmi rychle. Snížující trefu zajistil po další pěkné individuální akci Boček – 2:3. I tak šly ale Kravaře do kabin s dvoubrankovým vedením. V samém závěru první půle se po centru Těžkého do vápna a následné skrumáži prosadil z poměrně velkého úhlu Ohřál – 2:4.

Ve druhém poločase se hra poněkud uklidnila. Už nebylo k vidění tolik šancí a ani branek jako v prvním poločase, přesto bylo i nadále na co koukat. Na domácí straně byl nejvíce cítit Vojtěch Malchárek, jenž těžil ze své rychlosti i šikovnosti. Často hrozil zpoza šestnáctky, ale brankář Hudeček držel náskok svého týmu. Kravaře byly nejvíce nebezpečné po rohových kopech, kdy se do zakončení cpali Baranek nebo Heger, ale obrana Strahovic odolávala. Nestačila až na rychlý kontr a brejk Těžkého, který zvládl rychlostní souboj s bekem a ve finále ukázal ohromnou šikovnost přesným přehozením míče přes brankáře Nevřelu – 2:5. Domácí to ani po této brance nezabalili a svůj sympatický výkon korunovali snížující trefou. Vojtěch Malchárek vyškolil obránce Bennu, z kterého si udělal dobrý den a z hranice šestnáctky propálil míč do sítě za bezmocného Hudečka – 3:5. Závěr zápasu se už víceméně dohrával z povinností. Kravaře potvrdily roli favorita a vkročily do nové sezóny vítězně.

Branky:  16. Pekárek, 40. Boček, 80. Malchárek V. – 8. a 45. Ohřál, 12. a 38. (pen.) Baranek, 70. Těžký. Rozhodčí: Bohumil Robenek. Poločas: 2:4.  Diváků: 400.

Sestava Kravař:

Hudeček – Schreier (63. Bitomský), Ferenz, Barcal, Kupka L. – Heger (76. Benna), Kryštof, Baranek, Těžký, Falhar (63. Korbel) – Ohřál (63. Tomíček).

Další náhradníci: Baránek, Kupka P., Kurka.

Ohlasy po zápase:

Karel Štěpán (trenér):

Kravařští fans si na zápas ve Strahovicích připravili zajímavý transparent, kterým sdělili, co si o účinkování svého týmu v I.A třídě myslí.

Updated: 17/08/2022 — 12:18