Kravaře zdecimovaly Starou Bělou

FK Stará Bělá – MFK Kravaře    1:7

Tak takový zápas už kravařský fotbalový fanoušek dlouho nepamatuje. Na cizím hřišti ve Staré Bělé předvedlo mužstvo trenérů Hladkého a Štěpána nejlepší výkon za posledních pět let. Především díky heroické hře a nebývale úspěšné produktivitě ve druhé půli si Kravaře připsaly vysoké vítězství a potvrdilo dobrou formu z úvodu soutěže.

Hosté z Kravař byli od úvodních minut jednoznačně lepším týmem. Jejich aktivní hra přinesla hned ve 3. minutě úvodní branku z kopačky střelecky naladěného Peterka, toho však od dalšího zásahu do statistik zastavil zdvižený praporek postranního arbitra. Po jednom z rohových kopů se balón sklouzl na hlavu Barcala, kterého pro změnu zastavil dobře postavený domácí obránce. Gólem pak neskončily ani  dva střelecké pokusy Těžkého. Domácí tým v tu chvíli jasně tahal za kratší konec, přesto se z ojedinělé šance dočkal vedení. Špatnou komunikaci mezi hostujícími obránci potrestal po půlhodině hry domácí Kožík a šokoval přítomné diváky úvodní trefou – 1:0. Leč dlouho se ostravští z vedení neradovali. Podobného selhání v komunikaci se dopustili i brankář a obránce Staré Bělé a nabídli snadnou vyrovnávací trefu Nestrojovi – 1:1. Převrátit skóre na stranu hostů mohli ještě do poločasu Bitomský a Peterek, ale do kabin se odcházelo za smírného stavu.

I po přestávce vstoupili hosté s jasně nastavenou útočnou taktikou. A ta se vyplatila, protože druhá půle přinesla doslova kravařský uragán. Nejprve ve 49. minutě napálil dělovku do šibenice zkušený kapitán Barcal – 1:2. O pár minut později se opět snažil přehodit vyběhnuvšího bělského brankáře Nestroj, k jeho smůle mířil  ale usměrnil míč těsně nad břevno. Po hodině hry vybídl Schreier přesným dalekonosným pasem do zakončení Pavelka a ten se pomocí chytrého lobu k tyči již nemýlil – 1:3. Neuběhly ani dvě minuty a Kravaře vstřelily po nádherné kombinaci mezi Peterkem a mazácky zakončujícím Glabazňou čtvrtý úder, ovšem znovu se pískal offside. Hosty to mrzet nemuselo, protože čtvrtá trefa se díky pohotově zakončujícímu Nestrojovi přeci jen dostavila – 1:4. Hosté byli v neskutečném laufu. Po jedné z dalších pohledných akcí hlavičkoval Barcal pouze do tyče. Kousek vedle tyče pak mířil z dálky i špílmachr Těžký. Domácí Stará Bělá byla v tu chvíli zralá na ručník a už se viděla v kabině. Ovšem vraždění neviňátek ještě neskončilo. Střídající Kupka v rozmezí čtyř minut vstřelil další dvě trefy. Nejprve využil dobré spolupráce svého parťáka z dorostu Kryštofa, který jej vybídl k přesné hlavičce pod břevno – 1:5. A posléze se sám z dobrých třiceti metrů odhodlal ke střele, která se zachvěla až v síti domácí klece – 1:6. Konečné slovo měl po další akci Heger, který si po vlastním sólu taktéž připsal zaslouženou odměnu v podobě trefy – 1:7. Utkání skončilo jasnou výhrou hostů, kteří vyprovodili domácí Starou Bělou neskutečným výpraskem, o kterém se jim před zápasem ani nezdálo.

Branky:    29. Kožík  –  36. a 66. Nestroj, 83. a 87. Kupka P., 49. Barcal, 61. Pavelek, 88. Heger.   Poločas:  1:1.   Rozhodčí:   Milan Levinger.   Diváků:  110.

.

Ostatní výsledky 4. kola:

Hradec nad Moravicí – Slovan Ostrava 5:1,  Darkovičky – Bolatice 2:1,  Mokré Lazce – Jakubčovice 3:1,  Slavkov – Ludgeřovice 0:1,  Malé Hoštice – Chlebičov 0:5,  Štěpánkovice – Vřesina 2:1.