Kravaře udolaly v derby Štěpánkovice

MFK Kravaře – TJ Sokol Štěpánkovice   2:0

Ostře sledované derby mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi nabídlo urputnou bitvu. Domácí tým určoval po většinu zápasu tempo, ale dlouho se střelecky prosadit nedokázal. O své výhře rozhodl vedoucí tým tabulky až čtvrthodinku před koncem a posléze pojistkou v samém závěru.

Kravaře byly od úvodního hvizdu aktivnější, čehož chtěl po několika minutách hry využít ve vedoucí branku Peterek, jeho střela však narazila na nepropustnou zeď soupeře. Cestu do brány si nenašla ani střela Glabasnii, s jehož nebezpečným projektilem si brankář Lukovics dokázal poradit. Na druhé straně se dvakrát prodral do zakončení Grygarčík, avšak v první šanci se ukopl, v té druhé pak střílel hodně mimo. Domácí favorit i nadále tlačil, ale na dobře organizovanou obranu Štěpánkovic nedokázal najít řešení. Až po půlhodině hry vyslal Pavelek přesným pasem do sólového nájezdu Peterka, ten si však vylámal zuby na Lukovicsovi. Do kabin mohli jít veselejší dokonce hosté. Benek se nebál vzít zodpovědnost na sebe a dalekonosnou pumelicí mířil těsně nad břevno kravařské brány.

I úvod druhé půle patřil domácímu celku, který si vytvořil soustavný tlak. Ten se snažil gólově zúročit Těžký, který vyzrál v souboji s hostujícími protihráči, avšak se střelou to už žádná sláva nebyla. Oživení do hry a případné góly mělo obstarat střídání mladého Patrika Kupky. Domácí dorostenec nejprve nedokázal usměrnit hlavičku po rohovém kopu, ba ani následný přízemní centr Tesaříka, na který mu chyběly centimetry. Hosté se v druhé půli prakticky nedostali do zakončení. Soustavný tlak Kravař gradoval v poslední dvacetiminutovce. Nejprve se po krásné individuální akci dostal k dalekonosné střele Nestroj, jehož pokus orazítkoval břevno a následně se odrazil od zad brankáře Lukovicse na roh. Hosté měli v tu chvíli porci štěstí, ale nebylo jim to moc platné. Hned vzápětí z rohu se balón sklouzl na hlavu kapitána Barcala a ten konečně prolomil střeleckou smůlu. Pojistit vedení pak mohl Těžký, který se snažil potrestat vyběhnutí brankáře mimo hranici svého pole. To se povedlo až v závěru utkání, kdy Štěpánkovice už fyzicky zcela odešly. Rychlonohý a šikovný Nestroj pláchl hostující obraně a v souboji s Lukovicsem vyšel jako vítěz, čímž pečetil výhru Kravař a jejich navýšení bodového náskoku v čele tabulky.

Branky:     74. Barcal,  88. Nestroj.
Poločas:   0:0.   Rozhodčí:    Diváků:  560

.

Ostatní výsledky 7. kola:

Bolatice – Malé Hoštice  4:1,  Ludgeřovice – Mokré Lazce  4:0,  Slovan Ostrava – Jakubčovice  1:3,  Hradec nad Moravicí – Darkovičky  2:2,  Vřesina – Chlebičov  3:1, Stará Bělá – Slavkov  3:2.……

Updated: 26/09/2019 — 00:58