Kravaře si finále Prajzského poháru nezahrají

MFK Kravaře – TJ Sokol Kobeřice  1:1 (1:0) – penalty 2:4

První porážka na turnaji a hned v ten nejnevhodnější čas. Semifinálový duel, který byl mnohými označován za předčasné finále, ovládli fotbalisté Kobeřic, kteří uspěli v penaltovém rozstřelu. Kravaře doplatily na absenci a další zranění klíčových opor, zápas musel navíc dochytat hráč z pole.

Semifinálový program se odehrál na hřišti v Oldřišově. Namlsaní fanoušci Kravař, ale potažmo i Kobeřic, očekávali atraktivní bitvu dvou adeptů na celkové vítězství, ovšem místo pěkného fotbalu se dočkali jen taktické bitvy, které scházel nejen náboj, ale i správný šmrnc. Jednak za to mohla místy až moc profesorská hra obou týmů, ale ještě více úmorné vedro, ve kterém se jen s obtížemi běhalo. V neposlední řadě se podepsala i únava na hráčích, kteří nejsou zvyklí během jednoho týdne absolvovat i tři  náročné zápasy. Kravaře sice byly zpočátku o něco aktivnější, ale kromě střely Peterka se na nic vážnějšího nezmohly. Tentýž hráč měl po necelé půlhodině největší šanci první půle, ovšem přihrávku spoluhráčů usměrnit do sítě nedokázal. Vzápětí navíc přišly další komplikace, protože se nejprve zranil agilní záložník Nestroj, aby posléze začaly komplikace i u brankáře Patrika Pavelka. Nicméně ten ještě mohl dále pokračovat, a tak si do poločasu připsali dva zákroky proti střelám Šimečka a Kubného. Těsně před přestávkou přišla z ničeho nic branka, když se po centru Těžkého sklouzl balón na hlavu kravařského obránce Bitomského a ten otevřel skóre semifinále – 1:0.

Druhá půle pokračovala v podobném duchu, akorát s tím rozdílem, že taktovku převzali na své kopačky fotbalisté Kobeřic. O vyrovnání se nejprve pokoušel Kubný, ale z přímého kopu nastřelil pouze připravenou zeď. Dopravit míč do sítě nedokázal ani hlavičkující Buchta. Kravaře mohly po hodině hry pojistit vedení Peterkem a zanedlouho Kupkou, ale ti ve vyložených šancích selhali. Zkáza jejich mužstva byla dokonána, když se zranil i brankář Pavelek. Náhradník do brány nebyl pro Kravaře v klíčový zápas k dispozici, a tak se do pozice brankáře musel přesunout hráč z pole. Volba padla na autora branky, obránce Ondru Bitomského. Kobeřice se snažily této mezery využít a zatápěly pomalu pod kotlem. Odměny se dočkaly pět minut před koncem. Ostřejší zákrok na kravařského hráče rozhodčí Dedek nepotrestal, z následného protiútoku převzal zodpovědnost na sebe útočník Šimeček, který po sólu a pěkné ráně pod břevno ukázal instinkt zabijáka a připsal si už devátou trefu na turnaji – 1:1. Jeho trefa především znamenala penaltový rozstřel.

Pro Kravaře to byla už třetí zkušenost s touto loterií, avšak zásada do třetice všeho dobrého už tentokrát neplatila. Jednak bylo znát, že jim v bráně chybí skutečný gólman, i když se Bitomskému podařilo první penaltu chytit. Ale především samotní kravařští střelci se tentokrát vůbec nevyznamenali. Rozvlnit síť dokázali pouze Ferenz a Kupka, zatímco soupeř z Kobeřic proměnil hned čtyři pokusy, čímž si zajistil postup do finále. Pro dosavadního suveréna turnaje z Kravař tak zápas skončil hořkou porážkou, kdežto Kobeřicím přála více štěstěna. Ale i ta je někdy potřebná pro daný úspěch. Kravaře tak budou hrát v sobotu jen o 3. místo.

Branky:   Bitomský – Šimeček.  Rozhodčí:  Dedek.  Poločas:  1:0.  Diváků:  200.

.

Výsledek druhého semifinále:

.

SK Moravan Oldřišov – SK Meteor Strahovice 6:0 (2:0)

Druhé semifinále přineslo mnohem jasnější průběh. Fotbalisté Oldřišova prokázali své zkušenosti a také dobrou střeleckou pohodu z předešlého dne. Poté, co v sobotu opanovali v posledním zápase základní skupiny duel proti Malým Hošticím (5:1), tak si o den později v semifinále s chutí zastříleli i proti vítězi B-skupiny ze Strahovic, kterému nadělili pověstného kanára. Strahovice držely krok jen první poločas, pak se ukázala větší zkušenost celku hrajícího vyšší soutěž a jeho očividná převaha. Krásné branky zajistily, že se o titul krále Prajzského poháru utkají dva nejvýše nasazené týmy hrající krajský přebor. Finále se hraje v sobotu 11.7.2020 ve Štěpánkovicích.