Kravaře předvedly parádní obrat

MFK Kravaře  –  Fotbal Fulnek     3:2

Zápas dvou odlišných poločasů. Tak se dá shrnout nedělní domácí utkání proti Fulneku. Zatímco v prvním poločase tahaly Kravaře za kratší konec, v tom druhém bylo na hřišti úplně jiné mužstvo. To dokázalo nejen zvrátit dvoubrankové manko, ale nakonec i otočit skóre na svou stranu.

Nováček z Fulneku chtěl potvrdit vzestup formy i na horké půdě Kravař. A tento cíl se mu v prvním poločase i podařil naplnit. Hosté byli na hřišti jednoznačně lepším celkem, což stvrzovali nejen souvislejším tlakem, ale také výhodnými šancemi ke skórování. Jako první se v 15. minutě připomněl svou pumelicí kapitán Šesták, který donutil našeho Moslera v bráně k výtečnému zákroku. Brzy poté reklamovali fulnečtí nedovolenou hru v šestnáctce, píšťalka rozhodčího zůstala němá. O několik minut později nedokázal hostující Maléř dopravit míč do okryté brány. Tlak Fulneku kulminoval po půlhodině, kdy Ďurica po krásné souhře a přesné střele k tyči otevřel skóre utkání. Do poločasu stačili hosté své vedení ještě navýšit, když si z kravařské obrany udělal dobrý den Maléř. Fulnek odcházel do kabiny se zaslouženým dvoubrankovým vedením.

Kdo shlédl první poločas, ten by si na kravařský celek nevsadil ani haléř. Avšak co se stalo o přestávce v kabině, to netušíme. Do druhé půle jakoby přišla jiná jedenáctka. Sebevědomá a odhodlaná s výsledkem něco udělat. A na hřišti to bylo vidět. Hned vrhla síly do útoku, z čehož pramenily i první střely na bránu a po hodině hry i faul na našeho hráče těsně na hranici velkého vápna. Zodpovědnost na kopačky vzal kapitán J. Barcal, který krásnou střelou o břevno rozvlnil síť poprvé. Hosté se nestačili ani vzpamatovat a po levé straně jim utekl Pavelek, jenž přesným centrem našel hlavičku Hegera, kterou dokázal hostující brankář parádně vyrazit. Nedlouho na to však přišla oku lahodící branka Těžkého, která by se mohla ucházet o místě v některé anketě o gól týdne či měsíce. Fulnek se mohl vzápětí opět dostat do vedení, avšak obrovskou příležitost doslova zazdil Maléř. Zákonitě přišel trest. Povedenou desetiminutovku z říše snů zúročil v 70. minutě opět Barcal, který po skrumáži v šestnáctce dorážel míč k tyči a překlopil vedení na stranu Kravař. Domácí kapitán mohl být nedlouho na to za hrdinu. O radost z hattricku ho po dalším dobře kopnutém přímáku připravil výtečný zákrok fulneckého gólmana. Brankou poté neskončily ani střely Schreiera, Peterka či Hegera. Hosté si vypili kalich hořkosti v samém závěru klání, kdy při hře vabank musel hasit požár faulem Mrkvica, za což inkasoval druhou žlutou a musel pod sprchy. Přečíslení mohl pečetit Koneczný, s jeho pokusem si ale brankář dokázal poradit. Následovalo poslední fouknutí do píšťalky a parádní obrat byl na světě.

Branky:   60. a 70. Barcal,  62. Těžký  –  30. Ďurica,  44. Maléř.   ČK:  89. Mrkvica.
Poločas:  0:2.   Rozhodčí:  Michal Šimeček.   Diváků:  275.

.

Ostatní výsledky 7.kola:

Chlebičov – Kobeřice  1:2,  Darkovičky – Jakubčovice  5:2,  Vřesina – V. Heraltice  2:0,  Suché Lazce – Mokré Lazce  0:2,  Slavkov – Štěpánkovice  0:2.

Zápas Ludgeřovice – Bolatice se dohrává ve čtvrtek 27. září.

Updated: 26/09/2018 — 23:04