Kravaře padly v závěru

FK Darkovičky  –  MFK Kravaře      1:0    (0:0)

Nedělní šlágr kola připravil vzájemný souboj nejlepší obrany soutěže proti nejproduktivnější jedenáctce. Zápas však mnoho fotbalové krásy nenabídl. Typický remízový stav utnula až hlavička domácího hráče v samém závěru utkání.

Dlouhá řada u bufetu nemusela v úvodních minutách přítomné čekatele na pěnivý mok tolik mrzet, protože během celého prvního poločasu nebylo prakticky nač koukat. Předvedený výkon na hřišti vůbec nepřipomínal souboj dvou dosavadně nejlepších mužstev soutěže. V držení míče byli sice o něco aktivnější hosté z Kravař, avšak k ničemu vážnějšímu se během první půle nepropracovali. Domácí obrana byla neprostupná a příležitosti skórovat ze standartek se Kravařím rovněž nedostávaly. Darkovičky působily v tu chvíli až moc ustrašeně a k ohrožení hostující brány se vůbec nedostaly. Až samý závěr prvního poločasu přinesl divákům první skutečný rozruch. Po faulu na spoluhráče se rychle ujal rozehrávky kravařský Hanus a vybídl do samostatného úniku Koneczného, který se řítil na strážce domácí svatyně zcela sám. Avšak se svou příležitostí naložil ledabyle a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli se fotbal přeci jen zatraktivnil. Což sebou přineslo i úvodní velkou šanci pro domácí celek. I jejich hráč se ocitl v samostatném úniku na brankáře, ale tváří v tvář zkušenému Hladkému vsítit branku nedokázal. Bez úspěchu skončily i další dvě střely domácích, kterým chyběla nejen přesnost, ale i dostatečná razance. Kravaře se po delší odmlce ozvaly až v 68. minutě, kdy se po centru do vápna ocitl ve slibné příležitosti Hanus, jenže jeho efektní nůžky mířily pouze do rukavic brankáře. Krátce na to mohli domácí otevřít skóre, když se Lomozník ocitl zcela sám před brankářem, na poprvé jeho pokus Hladký zneškodnil, avšak míč mu vypadl z rukavic, z následné pokračující akce jmenovaný hráč Darkoviček zcela trestuhodně netrefil odkrytou bránu hostí. Potrestat tuto akci mohl na druhé straně kravařský Peterek, jeho střelu na vzdálenější tyč však domácí brankář zlikvidoval. Když už to vypadalo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, dopustili se hosté osudové chyby. Běžela již 86. minuta když se po zahraném rohovém kopu dostal míč po odrazu na beka Vitáska, který nedokázal uklidit kulatý nesmysl do bezpečí, namísto toho našel přesně hlavičku domácího Adamčíka a ten rozvlnil síť za bezmocným Hladkým. Na branku domácích už pak hosté odpovědět nedokázali. Zápas tak skončil nejtěsnějším možným výsledkem.

Branka:   86.  Adamčík.

Diváků:  175.   Poločas:  0:0.   Rozhodčí:   Picmaus.

Další výsledky 6. kola:

Jakubčovice – Chlebičov  3:1,  Krásné Loučky – Velké Heraltice  0:1,  Vítkov – Slavkov  0:0,  Bolatice – Oldřišov  3:3,  Mokré Lazce – Kobeřice  4:1.

Zápas Ludgeřovice – Hlubina se hraje až 11. listopadu 2017.

Updated: 13/09/2017 — 11:13