Kravaře obsadily 3. místo

MFK Kravaře – SK Meteor Strahovice    4:2   (2:0)

Premiérový ročník Prajzského poháru je minulostí. O stupních vítězů se rozhodovalo v sobotním odpoledni na hřišti ve Štěpánkovicích. Za velmi těžkých hracích podmínek, kdy fotbal místy připomínal vodní pólo, získali třetí příčku fotbalisté Kravař, kteří přehráli soupeře ze Strahovic. Bronzová pozice je zaslouženou odměnou pro tým, který se během celého turnaje prezentoval radostí ze hry i touhou všechno vyhrávat.

Počasí závěrečnému dni turnaje vůbec nepřálo. Od nočních hodin z pátku na sobotu se náš region potácel se silným a vytrvalým deštěm, který zapříčinil podmáčení hrací plochy. Ta místy připomínala spíše bažinu a ne fotbalové hřiště. Hrát na takové ploše není optimální, nicméně se zápas odehrát musel. I proto se aktéři obou celků už před zápasem domluvili, že odehrají duel ve zkrácené verzi 2 x 35 minut.

Kravaře si po neúspěchu v semifinále chtěly spravit chuť a na jejich hře to bylo znát. Od úvodních minut byli jejich aktéři fotbalovějším týmem a svůj tlak i brzy zúročili. Mladý útočník Tomíček nejprve selhal ve vyložené šanci, když z hranice malého vápna přestřelil bránu, avšak o několik minut později využil špatné rozehrávky Strahovic, unikl po straně a naservíroval přihrávku svému kolegovi Peterkovi, který už jen uklízel míč do prázdné brány – 1:0. Po jednom z rohu a následné skrumáži se míč odrazil na kopačku Kahlera a ten technickou střelou pod břevno navýšil skóre na 2:0. Ještě do poločasu mohly Kravaře skóre navýšit, ale střelecký pokus Tomíčka skončil vedle tyče. Strahovice se v první půli dopracovaly pouze k jedné střele, ale ta byla obranou soupeře zablokována.

Úvod druhé půle patřil opět Kravařím. Nepřesnou rozehrávku Strahovic využil Těžký k drzému průniku šestnáctkou, kde byl soupeřem faulován a následovala penalta. Tu proměnil Czerný a zajistil vedení 3:0. Kravaře se touto brankou uchlácholily a přestaly hrát. A Strahovice toho využily a jejich pasivitu potrestaly. Střelec Vojtěch Malchárek nejprve snížil po docela přísné penaltě a posléze naše obrana opět neuhlídala mladíka Nevřelu, který zápas zdramatizoval na 3:2. Naši kluci se naštěstí probudili a začali opět hrát. A poslední slovo v zápase patřilo opět jim. Ze závěrečného tlaku vytěžily Kravaře standartku. Střílený centr Vojty Těžkého do šestnáctky se nešťastně odrazil od jednoho z beků Strahovic přímo do brány, čímž jsme stvrdili výhru i zasloužený zisk bronzového stupínku. Po zápase jsme převzali pohárek  a tekutou cenu pro tým umístěný na 3. místě.

Branky:  Peterek, Kahler, Czerný (pen.), vlastní – V. Malchárek, Nevřela.  Rozhodčí:  Kolečkář.  Poločas:  2:0.  Diváků:  150.

Updated: 15/08/2020 — 15:08