Kravaře nadělovaly, odnesly to Mokré Lazce

MFK Kravaře – FK Sokol Mokré Lazce   7:0  (1:0)

Městský stadion v Kravařích se stal v nedělním odpoledni nejen dějištěm atraktivního regionálního derby, ale zároveň místem nevídané fotbalové popravy. Svěřenci trenéra Štěpána si totiž otevřeli hotovou střelnici, na které si s chutí zastříleli.

Kravaře si chtěly spravit chuť po nevydařeném vstupu v minulém zápase, což bylo od úvodních minut poznat na jejich výkonu. Po celý zápas byly proti Lazcům aktivnější, byť herní převaha v první půli nebyla až tak jednoznačná. Každopádně to byli právě domácí, kdo vstoupil do zápasu s větším odhodláním, což bylo již brzy okořeněno úvodním gólem. Špatnou rozehrávku hostů vystihl v 11. minutě Nestroj, který se prodral do šestnáctky a přesnou přihrávkou našel nastavenou nohu Hegera, který uklidil míč na vzdálenější tyč. Hosté mohli vyrovnat o deset minut později, ale proti byl pohotový zákrok brankáře Hladkého. Zanedlouho to mohlo být již o dvě branky, ale špílmachr Hanus dokázal divákům, že holt i mistr tesař se někdy utne. Jeho dvousetprocentní šance na skórování hlavou do odkryté brány zůstala bohužel nepotrestána.  V samém závěru si pak obě mužstva vypracovala po jedné šanci, ale skóre se neměnilo.

To, co se stalo ve druhé půli, to se nevidí ani v hororu. Prudký déšť, který se po přestávce prohnal nad Kravařemi, sebou přinesl nejen pořádnou vodní sprchu, ale i neobvyklou brankovou kanonádu. Zkraje poločasu sice domácí Hanus ještě neskóroval, ale brzy na to ho úspěšně zastoupili jeho spoluhráči. Nejprve se ukázala šťastná ruka trenéra, jenž poslal na plac čerstvého Peterka, který se mu záhy odvděčil druhým gólem. Poté přišla na řadu osudová desetiminutovka, za kterou by se hosté nejradši propadli do země. Po další nepřesné rozehrávce přišel zákonitý trest, když na konci úspěšné akce slavil navýšení skóre Ferenz. Vzápětí se Kravaře řítily opět na soupeřovu polovinu, když se nakopnutý míč snažil uklidit do bezpečí daleko vyběhnuvší brankář hostů. Byl však nachytán na švestkách, protože jej domácí obelstili přenesením hry na druhou stranu, kde si už v poklidu na svůj gól do prázdné klece počkal Czerný. Lazce najednou nevěděly, kde se jim hlava točí. Než se stačili jejich hráči zorientovat, lovili míč ze sítě popáté. Svou druhou trefu v zápase zaznamenal Heger. Závěr zápasu hosté totálně vypustili, což jejich soupeřům přineslo ještě další dva přesné zásahy. Nejprve se tvrdou střelou pod horní tyč prosadil Figeczki, aby vzápětí Watzlawik nepohrdnul skvostnou přihrávkou od spoluhráče do pozice, odkud vsítit branku nebyl až takový problém. Konečný výsledek 7:0 vypadá sice až moc krutě, ale je nutné poznamenat, že očividně liknavá závěrečná fáze ze strany hostů tomu hodně dopomohla. Mokré Lazce se tak domů vracejí nejen s prázdnou, ale i pořádnou ostudou.

Branky:   11. a 78. Heger, 63. Peterek E., 71. Ferenz, 74. Czerný, 87. Figeczki, 89. Watzlawik.   Rozhodčí:  Jantoš.   Poločas:  1:0.   Diváků:  260.

Další výsledky 2. kola:

Ludgeřovice – Jakubčovice  2:1,  Vítkov – Darkovičky  0:2,  Slavkov – Bolatice  2:1,  Oldřišov – Chlebičov  3:3,  Velké Heraltice – Kobeřice  1:1,  Hlubina – Krásné Loučky  2:2.

Updated: 21/08/2017 — 00:41