Kravaře přehrály na úvod Malé Hoštice

MFK Kravaře – TJ Slavia Malé Hoštice     2:1   (0:1)

Navzdory nepřízni počasí odstartovalo o víkendu úvodní kolo Prajzského poháru, v němž Kravaře přivítaly soupeře z Malých Hoštic. Ačkoliv jim začátek zápasu utekl a dlouho se nedokázaly střelecky prosadit, dvěma přesnými zásahy Kupky skóre otočily a připsaly si první výhru do tabulky.

Přestože byla celá neděle poznamenána vytrvalým deštěm, díky kterému se do poslední chvíle čekalo na verdikt, zda se bude hrát či nikoliv, hlavní aktéři se nakonec rozhodli pro sehrání zápasu. Ten se pro kravařské kluky, kteří nastoupili v pěkných nových žlutočerných dresech, nevyvíjel zrovna příznivě. Na časomíře uběhla sotva půlminuta a hosté z Hoštic šli po brance Dominika Klingera velmi rychle do vedení – 0:1. Rychlá branka naštěstí domácí tým nepoložila. Kravaře převzaly taktovku pod svá křídla a určovaly tempo utkání. Po čtvrthodině hry oprášila rukavice hostujícího brankáře tvrdá rána Tesaříka. O pár minut později si slibnou palebnou pozici vypracoval také Nestroj, leč mířil pouze nad horní tyč. Hosté mohli navýšit vedení opět Dominikem Klingerem, ale střelec úvodní branky tentokrát svou hlavičku mezi tři tyče neusměrnil. Poté opět pokračoval seriál neproměněných šancí Kravař. Nejprve spálil tutovku Michal Pavelek, následně se tížené branky do šatny neujala ani střela Schreiera a v samém závěru poločasu nedotáhl svůj únik k vyrovnání ani Kupka.

Druhá půle pokračovala v podobném scénáři. Domácí tým byl aktivnější, ovšem chabá koncovka byla příčinou, že se hosté z Hoštic dlouho těšili z jednobrankového náskoku. Nedlouho po startu druhé půle se po luxusní uličce dostal do dalšího úniku Kupka, jenže jak už to u něj bývá zvykem, ve vyložených šancích bývá často málo efektivní. Po hodině hry to střelecky zkoušel sám špílmachr Těžký, ovšem ani jeho pokus neměl gólové parametry. Domácí tým pak přeci jen dokázal dopravit míč do sítě, ale radost překazil zvednutý praporek pomezního. Hosté se v druhé půli osmělili pouze střeleckým pokusem Šafarčíka, který pálil nad břevno. Nakonec se však domácí vytouženého gólu přeci jen dočkali. Střídající Emil Peterek přinesl do hry oživení a po svém drzém průniku šestnáctkou hostí našel dobře nastavenou kopačku Kupky, který se konečně trefil – 1:1. Tentýž hráč pak pět minut před koncem opět ukázal, že když už se mu nedaří proměňovat vyložené šance, tak mu bohatě postačí, aby se ve správný okamžik ocitl na správném místě a on už mu někdo ze spoluhráčů ten gól na kopačku připraví. Přesně tento popis vystihuje další průnik Tesaříka nedůraznou obranou hostí a finální přihrávka do zakončení, odkud se Kupka rozhodně mýlit nemohl – 2:1. Obrat Kravař byl tak dokonán, ale kolik šancí na to bylo opět potřeba?! V závěru si už domácí tým výhru pohlídal a slavil tak vydřené, leč zasloužené tříbodové vítězství.

Branky:   Kupka 2  –  Klinger Dominik.  Rozhodčí:  Kolečkář – Dedek, Neděla. Poločas:  0:1.  Diváků:  250.