Kravaře letos poprvé zaváhaly

TJ Hradec nad Moravicí vs. MFK Kravaře 1:0 (1:0)

Favorit soutěže poprvé v nové sezóně klopýtl. V sobotním duelu na Hradci se kravařský tým nedokázal vypořádat ani s menšími rozměry hřiště, ani s dobře připravenou taktikou domácího celku.

V úvodní desetiminutovce se hnací motory obou celků ještě zahřívaly, ale následně se už začal hrát konečně fotbal. Jako první se připomněl střelou hostující Tomíček, domácí brankář Válek byl ovšem pozorný. Vzápětí se hostující tým snažil dvakrát prosadit po rohových kopech Schreiera, ale hlavičkující kapitán Barcal vyšel o obou případech střelecky naprázdno. V 18. minutě si jeho spoluhráč Peterek sypal popel na hlavu, protože svůj nadějný brejk nedokázal zúročit v úvodní branku. Domácí Hradec následně předvedl krásnou akci, kdy dalekonosný centr Štencela napálil z první Daniel Wiweger a donutil brankáře Kurku k ukázkovému zákroku. Nicméně následoval roh a hostující dezorientovaná obrana neuhlídala Lichého, který i s přispěním srážky dvou obranců usměrnil míč do sítě – 1:0. O několik minut později mohlo být pro Kravaře ještě hůř, když po úniku na pravé straně a následné střele k tyči nedokázal navýšit skóre hradecký Černín. Hosté očividně znervózněli a po špatné rozehrávce nabídli Hradci do poločasu ještě jednu příležitost k brejku. Domácí šutér Daniel Wiweger předvedl rychlé nohy, ale už ne tolik přesnou koncovku. Což mohlo jeho tým hodně mrzet, protože hosté mezitím na druhé straně dopravili míč do sítě, ovšem radost jim překazil zvednutý praporek pomezního arbitra.

Druhou půli zahájil aktivně opět domácí Hradec. Po ne moc důrazné hře v obraně mohl kravařskou liknavost potrestat kapitán Moc, jeho střela však skončila hodně nad úrovní horní tyče. Poté se konečně Kravaře dostaly do transu a začaly hrát svůj tradiční fotbal. V 55. minutě vyslal Těžký ideální centr do zakončení hlavou, ale adresátem se stal maličký Nestroj, kterému k optimálnímu zakončení scházely nějaké ty centimetry jeho výšky. Po hodině hry využil zaváhání kravařské rozehrávky Daniel Wiweger a předvedl oku lahodící slalom, leč v koncovce naprosto selhal. Ve zbytku zápasu už hrály pouze Kravaře. Nejprve se do slibného zakončení prodral střídající Patrik Kupka, ale obrana Hradce zavčasu požár uhasila. Pět minut před koncem uklidil hostující Kryštof míč do sítě, ale i tentokrát to bylo dle rozhodčích v rozporu s pravidly, takže místo radosti přišly jen emoce. A když si domácí tým dokázal poradit i se závěrečným tlakem Kravař, foukl arbitr do píšťalky a radost domácích hráčů mohla propuknout naplno. Pro Hradec to byly první letošní body do tabulky, naopak pro Kravaře první ztráta bodů.

Branka:   21. Lichý.  Rozhodčí:  Martin Chýlek.  Poločas:  1:0.  Diváků:  200.

Ostatní výsledky 4. kola:

Slovan Ostrava – Mokré Lazce  0:1,  Jakubčovice – Slavkov  11:1,  Malé Hoštice – Stará Bělá  5:2,  Darkovičky – Bolatice  1:0,  Chlebičov – Vřesina  2:2,  Štěpánkovic – Ludgeřovice  0:2.

Updated: 07/09/2020 — 09:12