Kravaře deklasovaly poslední tým

TJ Slovan Ostrava – MFK Kravaře  1:8  (0:4)

Lídr z Kravař si s chutí zastřílel na hřišti posledního Slovanu Ostrava a připsal si povinné a očekávané tři body do tabulky. Domácí tým stačil vzdorovat pouze první čtvrthodinku, pak se protrhl pytel s brankami a Kravaře zadělávaly na výsledku. Do poločasu bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Ve druhé půli pak hosté svůj náskok ještě navyšovali.

[sobota 16.10.2021]

Utkání posledního outsidera tabulky proti lídrovi soutěže žádné překvapení nepřinesl. Průběh, ale nakonec i konečný výsledek potvrdil předzápasové prognózy a vcelku se odehrál jen z povinností. Přesto úvodní pasáž až tak jednoznačná ze strany Kravař nebyla, domácí Slovan Ostrava dokázal první čtvrthodinku držet krok, ale byla to jen otázka času, kdy se skóre zápasu pohne na stranu hostů a pak už bude o osudu zápasu nejspíš rozhodnuto. A přesně tento scénář se začal od 15. minuty naplňovat. První pořádný střelecký pokus Baranka dokázal domácí brankář Hypš ještě vyrazit na roh. Ovšem o několik minut později už musel střelu Těžkého lovit ze sítě – 0:1. Vzápětí ukázali hosté, jak se dá fotbal hrát s lehkostí. Pavelek rozehrál balón z vlastní půle na ubíhajícího Peterka, který dobře načasovaným centrem vybídl k zakončení Vojtěcha Tomíčka a ten zužitkoval nájezd efektivní patičkou na 0:2. Domácí rázem nevěděli, kde jim hlava stojí a Kravaře si začaly s nimi dělat co chtějí. Po půlhodině přišla další pohledná akce, tentokrát si aktéři druhého gólu prohodili pořadí, Peterek si pohlídal ofsajdovou past a pod padajícím Hypšem navýšil skóre na 0:3. Následně nechybělo moc, aby Těžký střelou k tyči přidal další zásah do sítě. Nakonec však hosté čtvrtý gól do poločasu vstřelili. Akce špílmachrů Těžkého a Baranka připravila Pavelkovi balón až do kuchyně a kravařský univerzál mohl pohotově slavit svůj gól na 0:4.

Scénář zápasu se nezměnil ani po výměně stran. Kravaře svého ostravského soupeře nešetřily a dále hrály svou útočnou hru. Baranek nejprve mířil nepřesně z přímého kopu. Ale o pár minut později si už další úspěšný zásah do střelecké listiny přeci jen připsal. Střídající Ohřál unikl domácí obraně a přesnou přihrávkou našel Baranka, který střelou pod břevno nadělil domácímu brankáři pátou rybu do sítě – 0:5. Domácí Slovan se vůbec poprvé připomněl až po hodině hry, kdy se z dálky pokusil prosadit Trebatický, ale mířil nepřesně. Následně dali o sobě vědět opět Peterek s Pavelkem, kteří připravili dva střelecké pokusy Barankovi a Těžkému. Z té druhé dokázal kravařský záložník pěkným lobem překvapit všechny přítomné a radovat se z další trefy – 0:6. Ani závěrečnou pasáž si hosté nedali oddych a dále řádili. Z ojedinělé chyby střídajícího mladíčka Matěje Tomíčka dokázal Slovan Ostrava dosáhnout alespoň čestného úspěchu po trefě Bartoše – 1:6. Ovšem nedlouho poté to bylo zase o šest branek, když faul domácího beka potrestal z penalty Těžký a dokonal tím hattrick – 1:7. Poslední slovo v zápase si vzal na svá bedra neúnavný Peterek, jenž zachytil špatnou rozehrávku Hypše a pečetil na konečných 1:8.

Branky:  85. Bartoš – 19., 68. a 88. Těžký (třetí z penalty), 32. a 90. Peterek, 27. Tomíček, 44. Pavelek, 60. Baranek.  Rozhodčí:  Marek Klečacký.  Poločas:  0:4.  Diváků:  120.

Sestava Kravař:  Hudeček – Pavelek (62. Benna), Barcal, Schreier (78. Tomíček M.), Kupka L. – Tomíček V. (62. Ohřál), Baranek, Těžký, Nestroj (78. Korbel), Kryštof (62. Heger) – Peterek. Další náhradníci:  Kurka, Fabisz.