Glabazňa vystřílel výhru v Darkovičkách

FK Darkovičky – MFK Kravaře   1:2

Vítězná šňůra kravařského celku nadále pokračuje. V urputné bitvě na horké půdě v Darkovičkách se podařilo žlutočerné jedenáctce konečně zvítězit, protože tamější hřiště nepatří mezi její oblíbené. Kravaře si vypracovaly dvoubrankové vedení, které zkomplikovala zbytečná penalta a snížení domácích. I tak však výhru nakonec uhájily.

Nedělní duel svedl proti sobě soupeře s odlišným rozpoložením. Zatímco domácím Darkovičkám se v dosavadním účinkování příliš nedaří a navíc na ně doléhala ještě předchozí blamáž z Ludgeřovic, hosté z Kravař si naopak užívají současnou euforii. Jejich pohoda se vykazovala i na hřišti, kde od úvodního hvizdu diktovali tempo hry. Poprvé se domácí brankář Preisner zapotil v 10. minutě, kdy nebezpečnou střelu mladíčka Lukáše Kupky vytáhl na roh. Zanedlouho si poradil i s hlavičkou kapitána Barcala, kterou bezpečně ukryl do náruče. Ve slibné palebné pozici se o několik minut později ocitl i Těžký, ale tomu scházela větší razance. Domácí se osmělili až po půlhodině, kdy chybnou rozehrávku hostí zachytil Michal Gai a vybídl ke skórování kolegu Turanského, ten však mířil jen do boční sítě. Pro domácí to byla o to větší škoda, protože zanedlouho předvedly Kravaře krásnou akci, z které pramenilo vedení. Celá akce začala na kopačkách zkušeného Schreiera, který vyslal podél postranní čáry do úprku Pavelka, jehož naprosto přesný centru našel hlavičku skórujícího Glabazni – 0:1. Hosté mohli do kabin odcházet dokonce s dvoubrankovým vedením, ovšem kapitán Barcal nedokázal ve skrumáži propálit hráz domácí obrany.

I druhý poločas sebou přinesl zajímavou podívanou a urputné dobývání mezi oběma šestnáctkami. Na řadu přišly i nějaké šance a posléze dokonce i branky na obou stranách. V 54. minutě se po chybě domácí obrany dostal k zakončení autor vedoucího gólu Glabazňa, jeho slabá střela však Preislerovi vrásky nepřidělala. O něco nebezpečněji pálil střídající dorostenec Kryštof, ale ani on vedení nepojistil. To se povedlo až po hodině hry opět Glabazňovi, který zužitkoval naprosto dokonalý centr Peterka a nádhernou střelou z voleje rozvlnil síť – 0:2. S touto trefou by se kravařské duo neztratilo ani v soutěži o gól týdne. Domácí byli v tu chvíli bezradní, ale paradoxně je zpátky do zápasu dostali sami hosté. Po zbytečném faulu Kupky ve vápně kopal kapitán Turanský penaltu, kterou s chladnou hlavou proměnil – 1:2. Darkovičky v tu chvíli očividně ožily a vrhly veškeré síly do útoku. Mezery v zadních řadách mohl v 85. minutě využít Peterek a definitivně pojistit tři body pro svůj tým, leč v zakončení selhal. Domácí se snažili vybojovat bod po rohových kopech, ale se všemi si pozorná kravařská obrana poradila. Samotný závěr utkání sebou přinesl karetní mariáš, obzvláště tvrdý zákrok Buchvaldka vyvolal pořádné emoce. Zklidnění přinesl až závěrečný hvizd sudího. Hosté si tak odvezli cennou výhru, výsledková mizérie Darkoviček však nadále trvá.

.

Branky:    67. Turanský (pen.)  –  42. a 61. Glabazňa.
Poločas:   0:1.   Rozhodčí:   Milan Levinger.   Diváků:  200.

.

Ostatní výsledky 6. kola:

Stará Bělá – Slovan Ostrava 2:6,  Mokré Lazce – Bolatice 1:0,  Slavkov – Hradec nad Moravicí 3:2,  Štěpánkovice – Ludgeřovice 2:1,  Malé Hoštice – Vřesina 1:0,  Chlebičov – Jakubčovice 3:2.……

Updated: 17/09/2019 — 13:05