Home // Dorost // Starší dorost // Zápasy SD

Zápasy SD

STARŠÍ DOROST  –  přehled zápasů v sezóně 2017-18

.

2. kolo  –  sobota 12.8. 2017 ——- MFK Kravaře  vs.  MFK Havířov   0:0

Své úvodní střetnutí v nové sezóně zahájili starší dorostenci bezbrankovou remízou proti týmu z Havířova. Oba celky si v zápase vypracovali několik slibných příležitostí ke skórování, jedna kravařská skončila na tyči, jedna havířovská na břevnu. Avšak tíženou branku nedokázal vstřelit ani jeden z mladíků na hřišti. Na úvod tak uhráli starší dorostenci bod.

3. kolo  –  sobota 19.8. 2017 ——- FK Staříč  vs.  MFK Kravaře   1:0  (1:0)

Ani ve druhém mistrovském utkání nedokázali starší dorostenci vstřelit svou první branku v nové sezóně. Ve své finální fázi zůstali hodně za očekáváním. Svému soupeři ze Staříče navíc dovolili jednou skórovat. Tato jediná branka v zápase rozhodla o výhře domácích. Dorost Kravař tak odcestoval domů s prázdnou.

4. kolo  –  sobota 26.8. 2017 ——- MFK Kravaře  vs.  FK Stará Bělá   6:2  (1:2)

Dotřetice všeho dobrého se to nakonec povedlo. Kravařští starší dorostenci nejen poprvé v sezóně skórovali, ale navíc si připsali i svou první výhru, když se jim povedl parádní obrat. Po nepříznivém stavu ke konci první půle, kdy během dvou minut obdrželi dva góly, nastartovali svůj brankostroj a šesti přesnými trefami dokonale otočili skóre ve svůj prospěch. O branky se postarali Vavrečka 3x, Bitomský (z penalty), Podmol a Glabasnia.

5. kolo  –  sobota 2.9. 2017 ——- Lokomotiva Petrovice  vs.  MFK Kravaře   1:6  (1:2)

Start zápasu vyšel starším dorostencům náramně, když se ihned ve druhé minutě dostali do vedení. Petrovice dokázaly sice za pár minut vyrovnat, ale poté už začal samotný střelecký koncert v podání kravařských mladíků. Ti navázali na svou produktivitu  z minulého zápasu na půdě Petrovic. Šesti brankami svého soupeře jasně přehráli a po zásluze si připsali další cenné body do tabulky. Kravařskou výhru režírovali svými brankami 3x Kupka P., 2x Miketa a Vavrečka.

6. kolo  –  sobota 9.9. 2017 ——- MFK Kravaře  vs.  SK Beskyd Frenštát p.R.   4:1  (2:1)

Starším dorostencům opět vyšel úvod zápasu, kdy po rychlé brance šli brzy do vedení. Hosté však dokázali záhy vyrovnat. Naštěstí to byla poslední trefa za záda brankáře Kravař. Jeho spoluhráči byli přeci jen úspěšnější a díky dalším třem přesným zásahům se ve finále radovali z výhry a zisku tří bodů. O branky Kravař se postarali 2x Kupka P., Bitomský a Glabasnia.

7. kolo  –  neděle 17.9. 2017 ——- FK Slavia Opava  vs.  MFK Kravaře   1:3  (0:1)

Od úvodních minut si šel dorost svou cestou za vítězstvím. Proti opravskému celku si vytvořil herní převahu, kterou posléze přetavil až v tříbrankový náskok. Opavští pak v závěru už jen korigovali. O výhru Kravař se střelecky zasloužili Kupka P., Gattnar a Kahler.

9. kolo  –  neděle 1.10. 2017 ——- TJ Unie Hlubina  vs.  MFK Kravaře   4:4  (3:1)

Divoké utkání nepoznalo vítěze. Nejprve se ujali vedení domácí, Kravaře však brzy na to vyrovnaly. Následně domácí Hlubina vstřelila do poločasu další dvě branky. Svěřenci trenéra Watzlawika však neskutečně zabrali a dokázali v druhém poločase zápas otočit z 1:3 na 4:3. Radost jim ale pokazil inkasovaný gól v samém závěru a tak se s ostravským celkem rozešli smírně. O branky Kravař se postarali 2x Vavrečka, Kupka P. a Bitomský (z penalty).

10. kolo  –  sobota 7.10. 2017 ——- MFK Kravaře  vs.  TJ Depos Horní Suchá   4:3  (3:1)

Ztrátu dvou bodů z předešlého zápasu odčinili dorostenci v následujícím domácím utkání proti Horní Suché, které bylo rovněž bohaté na branky. Kravaře se ujaly ihned v první minutě vedení, brzy přidaly i druhou. Hosté v celém zápase vždycky pouze korigovali, avšak Kravaře si záhy získaly zpět dvoubrankové vedení. To zmírnila Horní Suchá v závěru poslední brankou, ale na body ji to nestačilo. Za Kravaře se v zápase trefili 2x Kupka P., Baránek a Bitomský.

8. kolo  –  středa 11.10. 2017 ——- MFK Kravaře  vs.  TJ Ludgeřovice   4:0  (2:0)

Utkání se odehrálo v půli října jako dohrávka. A byl to především zápas jednoho hráče, konkrétně kravařského útočníka Patrika Kupky, který čtyřmi přesnými trefami režíroval výhru svého celku. I Ludgeřovice si vytvořily slibné šance ke skórování, avšak recept na brankáře Kravař nenašly.

11. kolo  –  sobota 14.10. 2017 ——- FK Těrlicko  vs.  MFK Kravaře   1:2  (1:1)

Ve svém dalším zápase zajížděl kravařský dorost na půdu Těrlicka, kde se snažil prodloužit úspěšnou bodovou šňůru. Po dvaceti minutách šel zásluhou Baránka do vedení, avšak domácí dokázali brzy vyrovnat. O konečnou podobu výsledku se pak postaral v úvodu druhé půle kanonýr P. Kupka. Kravaře tak slavily další tříbodovou výhru.

12. kolo  –  neděle 22.10. 2017 ——- FC Vřesina  vs.  MFK Kravaře   0:4  (0:3)

Další tříbodový zisk dokázali naplnit dorostenci na hřišti ve Vřesině. S papírově slabším soupeřem neměli prakticky žádné větší problémy, a to i za cenu, že více než poločas museli odehrát v oslabení. Cesta za vítězstvím nabrala směr už po poločase. Ve druhé půli pak byl náskok ještě o jednu trefu navýšen. Do listiny střelců se zapsali 2x Tomíček, Podmol (z penalky) a Vavrečka.

13. kolo  –  sobota 28.10. 2017 ——- MFK Kravaře  vs.  FC SO Bruntál   1:0  (1:0)

Ve sváteční den hostili dorostenci Kravař na svém hřišti nepříjemného soupeře z Bruntálu. Ve velmi opatrném a vyrovnaném zápase dokázal střelecky prosadit pouze domácí záložník Podmol. Díky jeho trefě protáhly Kravaře šňůru bez porážky už na dest zápasů v řadě.

1. kolo  –  sobota 5.11. 2017 ——- FC Odra Petřkovice  vs.  MFK Kravaře   0:3  (0:2)

Podzimní derniéru zakončili dorostenci na hřišti v Petřkovicích. Svého ostravského protivníka přehrávali a do poločasu si díky dvěma zápasům kanonýra P. Kupky vypracovali dvoubrankový náskok. Ačkoliv se brzy po přestávce nechal hloupě vyloučit Kotzur, dokázaly Kravaře i v oslabení své vedení navýšit. Byl to Glabasnia, kdo dokázal síť soupeře potřetí rozvlnit. Svěřenci trenéra Watzlawika tak přezimovali na krásném druhém místě. S výkony svých svěřenců mohl být trenér zajisté spokojen.

Pořadí po podzimu:

1.  Havířov (37 bodů),  2. Kravaře (32 bodů),  3.  Staříč

.

16. kolo  –  sobota 24.3. 2018 ——- MFK Kravaře  vs.  FK Staříč   5:1  (2:0)

Dorostenci vstoupili velkolepě i do jarní části sezóny. Na domácí půdě přivítali svého zatím jediného letošního přemožitele, fotbalisty ze Staříče. Svým protivníkům vrátili podzimní porážku i s úroky a po jasném průběhu slavili jasnou výhru v poměru 5:1. Zasloužili se o to střelecky 2x Miketa, Gattnar, Kahler a Podmol. Svému pronásledovateli v tabulce tak zdárně odskočili o další tři body a notně dotahují vedoucí postavení Havířova.