Do nové sezóny jsme vkročili vítězstvím

TJ Slavia Malé Hoštice vs. MFK Kravaře   0:3  (0:0)

Úvodní zápas nové sezóny vyšel Kravařím na jedničku. Derby v Hošticích bylo od úvodních minut v jejich režii, jenže koncovka byla opět kamenem úrazu. Zatímco první půle byla festivalem zahozených šancí, ta druhá už naštěstí přinesla tížené ovoce. Po třech úspěšných trefách do sítě Hoštic si favorit zápasu připisuje zasloužené vítězství.

Kravařské mužstvo vstoupilo do zápasu velmi aktivně a brzy dalo najevo, kdo bude určovat tempo hry. Svůj úvodní tlak mohlo poprvé potrestat po necelé desetiminutovce, ovšem útočník Peterek vyšel střelecky naprázdno. Nejvíce dal o sobě vědět navrátilec do sestavy Kravař – špílmachr Radim Baranek. Nejprve zkoušel technickou střelou na vzdálenější tyč překvapit domácí zkoprnělou obranu, následně pak zahrozit střelou z první po předchozí pohledné akci. Do třetice to zkoušel hlavou po přesném centru ze strany a aby toho nebylo málo, tak napočtvrté pro změnu hlavou po dobře zahraném kopu Schreiera. Všechny čtyři situace bohužel ke gólu nevedly. Obdobně si vedl i zkušený Ferenz, který ve vyložené šanci svou příležitost doslova zazdil. A tak se do šatny mohlo potvrdit pravidlo o nedáš-dostaneš, ovšem střelu domácího Šafarčíka brankář Kurka pohodlně kontroloval.

Druhá půle navázala na předchozí. Na hřišti bylo převážně opět jedno mužstvo. I když jako první se osmělilo domácí mužstvo. Svou šanci otevřít skóre po přímém kopu ovšem nevyužilo. A tak udeřilo na druhé straně. Na dobře kopnutý roh si vyskočil hlavičkující kapitán Barcal, kterému jeho pokus brankář zlikvidoval, ovšem balón vyrazil pouze k nehlídanému Barankovi, který konečně prolomil střelecké prokletí – 0:1. Další pohlednou akci předvedli hosté v 65. minutě, kdy po pravé straně utekl Peterek, vybídl do zakončení Baranka, který však místo zakončení připravil luxusní pozici Tesaříkovi, pro kterého dorazit míč do prázdné brány nemohl znamenat žádnou komplikaci – 0:2. Pár minut na to pálil nepřesně z přímého kopu Těžký. Kravaře si s domácími nebraly servítky a po další pěkné kombinaci Baranka s Pavelkem a zakončujícím Těžkým přidaly definitivní pojistku – 0:3. Tentýž hráč mohl vzápětí skóre ještě navýšit, ale jeho střele scházelo pár centimetrů. I přes seriál zahozených šancí mohli být trenéři a fanoušci favorita spokojeni. Na úvod jim jejich svěřenci ukázali, že jejich ambice v lize budou opět jen ty nejvyšší a touha vyhrávat bude jejich hlavním mottem.

Branky:   53. Baranek, 65. Tesařík, 80. Těžký.   Rozhodčí:  Antonín Kolečkář.  Poločas:  0:0.  Diváků:  380.

Ostatní výsledky 2. kola:

Hradec n. Mor. – Vřesina  3:4,  Darkovičky – Chlebičov  3:3,  Štěpánkovice – Bolatice  0:3,  Slavkov – Stará Bělá  1:5,  Slovan Ostrava – Ludgeřovice  0:4,  Jakubčovice – Mokré Lazce  3:2.

Updated: 21/08/2020 — 09:55