Kravaře prohrály derby v Kobeřicích

TJ Sokol Kobeřice – MFK Kravaře     1:0

Atraktivní derby dvou prajzských rivalů nabídlo urputnou bitvu. Narozdíl od červnové přestřelky se tentokrát v Kobeřicích brankové hody nekonaly. Vyrovnaný zápas rozhodla jediná branka v prvním poločase, díky které si domácí celek udržel vedení v tabulce.

Úvodní pasáž vyšla lépe hostům z Kravař. Ti svým aktivním napadáním znemožňovali domácím rozehrávku, z čehož pramenily protiútoky na bránu a slibná cesta do zakončení. Avšak koncovka se poněkolikáté ukázala jako ztěžejní bod, který trápí Kravařské nejvíce. Šance Hegera a Koneczného to jasně ukázaly. Zatímco prvnímu se nabízela odkrytá brána, druhý jmenovaný se střelou dosti otálel. Hlavička Těžkého po centru Nestroje zase mířila o něco výše, než bylo potřeba. Kobeřický lídr se připomněl až po necelé půlhodině a hned z toho padla vedoucí branka. Nejlepší střelec soutěže Šimeček si tentokrát zahrál na asistenta, když namazal míč nikým nekrytému Kubnému a ten parádní střelou do šibenice rozjásal domácí příznivce. Nedlouho na to mohli domácí své vedení pojistit po ráně Mezery, kterou zastavily připravené rukavice Moslera. Poté se krása hry jaksi vytratila, k vidění byl urputný boj mezi oběma šestnáctkami.

Scénář zápasu se nezměnil ani po přestávce, byť si Kravaře ihned zkraje druhé půle vypracovali slibnou příležitost k vyrovnání. Koneczný svým centrem vybídl do zakončení Hegera, ten však už podruhé v zápase vyšel střelecky naprázdno. Domácí tým trpělivě vyčkával na brejky. A jeden takový se jim nabídl v 70. minutě, kdy chybnou rozehrávku Ferenze nepotrestal kanonýr Šimeček. Střelec úvodní branky Kubný se mohl vzápětí stát opravdovým hrdinou, kdyby dokázal míč usměrnit do opuštěné svatyně. Místo toho pouze orazítkoval tyč za Moslerovými zády. Nakonec ho však zahozená tutovka mrzet nemusela, protože závěrečný tlak Kravař byl naprosto bezzubý. Kromě nepřesné hlavičky Barcala nemusel domácí brankář Štencel vůbec zasahovat. Kobeřice tak zvládly i velkou bitvu o krále Prajzské a po právu panují v čele tabulky.

Branka:   23.  Kubný.   Rozhodčí:  Radek Poledník.   Diváků:  340.

.

Ostatní výsledky 10. kola:

Chlebičov – Ludgeřovice  4:1,  Fulnek – Štěpánkovice  6:2,  Jakubčovice – Slavkov  2:0,  Bolatice – Vřesina  6:0,  V. Heraltice – Suché Lazce  4:2,  Mokré Lazce – Darkovičky  4:2.

Updated: 23/10/2018 — 00:44