Bolatice si opět smlsly na Kravařích

FK Bolatice  –  MFK Kravaře     3:0   (2:0)

Bolatický fotbalový stánek se pro kravařský celek stává černou můrou. Po roce se zde opět konalo prajzské derby, které stejně jako vloni ovládla domácí jednenáctka. Ta nezůstala Kravařím nic dlužna a opět jim nadělila na cestu gólovou nadíku. I tentokrát vyhrály Bolatice o tři branky.

První půlhodinka přitom mnoho fotbalové krásy nenabídla, prakticky nebylo o čem referovat. Byla to dlouhá pasáž, kdy se hra odehrávala pouze mezi dvěma šestnáctkami, avšak bez jakýchkoliv pohledných šancí či střeleckých příležitostí. Poprvé si mohli diváci trochu zahučet až po 28. minutách díky střele domácího Obrusníka, který se pokoušel zaskočit kravařského brankáře střelou na vzdálenější tyč. Jeho pokus si však cestu mezi tyče nenašel. Avšak čekání na branku dlouhého trvání nakonec nemělo. Následně přišly pro hosty dvě černé minuty, ve kterých inkasovali dva tvrdé zásahy. A u obou režírovala opět někdejší exkravařská opora z dob divize, Martin Sebrala. Ten sám nejprve ve 34. minutě zúžitkoval ideální přihrávku spoluhráče a technickou střelou po zemi otevřel skóre. O minutu později sám rozehrával rohový kop, po kterém se ve skrumáži prosadil nikým nekrytý Gaida. Dva inkasované góly hosty naštěstí nepoložily. Těsně před odchodem do kabin mohl náskok domácích ztenčit Ferenz, avšak na exligového brankáře Víta Baránka nedokázal vyzrát ani nadvakrát.

Hosté z Kravař vstoupili do druhé půle o něco aktivněji, z čehož pramenila slibná příležitost ke skórování pro Pavelka, ovšem ani pokus záda Baránka nepřekonal. Ten inkasoval až o několik minut později, když míč dopravil do sítě dorážející Vitásek. Kravařské hráče a fanoušky však od radosti zastavil zvednutý praporek pomezního rozhodčího. V dalších minutách se hra opět vrátila do pasáže z úvodu zápasu. Domácí si pečlivou obranou hlídali zadní vrátka a čekali na brejky. Hosté jen ztěží hledali cestu, jak tuto taktiku prorazit. Nicméně bez úspěchu. Ve zbytku utkání se k bezprostřednímu ohrožení Baránkovy klece prakticky nedostali. Za to domácím mohl nejprve vyjít brejk, kterým by pojistili výhru. Obrusník si však napoprvé na mladého brankáře Kravař nepřišel. Úspěšný byl až v 82. minutě, když mu snadnou trefu do odkryté klece připravil na zlatém podnosu spoluhráč Šamárek. Kravaře se snažily v závěru nepříznivý stav alespoň korigovat, jenže střelecký pokus Michala S. skončil dost vysoko nad bránou. Bolatice tak podruhé za sebou na svém hřišti nadělily Kravařím gólovou nadílku. Loni výsledkem 4:1, letos pro změnu 3:0. Zápas sledovala pětistovka platících diváků.

Branky:   34.  Sebrala,  35.  Gaida,  82.  Obrusník.

Diváků:  500.  Poločas:  2:0.   Rozhodčí:  Michal Viščor.

Další výsledky 18. kola:

Chlebičov – Kobeřice  4:0,  Ludgeřovice – Slavkov  3:1,  Mokré Lazce – Velké Heraltice  3:0,

Krásné Loučky – Oldřišov  1:2,  Darkovičky – Hlubina  3:1,  Jakubčovice – Vítkov  3:1.